25.03.2019 13:13

„Cykl Inkwizytorski” stanie się grą. Jacek Piekara zaangażowany w projekt

Rozpoczęły się prace nad grami na podstawie opowiadań z „Cyklu Inkwizytorskiego” Jacka Piekary – pokazują one świat, w którym Jezus zszedł z krzyża, żeby przykładnie ukarać swoich prześladowców. Nad powstającymi tytułami czuwać będzie sam pisarz.

cykl inkwizytorski
foto: materiały prasowe

Przeniesieniem „Cyklu Inkwizytorskiego” na grę zajmie się wrocławskie studio The Dust. Umowa została podpisana 25 marca 2019 roku, a jej negocjacje trwały od 4 grudnia 2018 (wtedy podpisano list intencyjny). W notce prasowej nie podano, czy pisarze zażyczył sobie zapłaty z góry, czy też przystał na procent od przychodów.

Piekara zapowiada, że gracze mogą spodziewać się tytułu wyjątkowego:

"

W świecie, w którym „ludzie widzieli już wszystko” chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście. Chcemy im powiedzieć: zaprowadzimy was do miejsc, w których przeżyjecie unikalne przygody i w którym spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach albo przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło! "

Geralt i Ciri
Geralt i Ciri
Przeczytaj także CD Projekt zapowiedział nową grę na 2021 rok. Wiedźmin 4?

„Cykl Inkwizytorski” Jacka Piekary stanie się serią gier

W planach studia The Dust jest stworzenie całego cyklu gier – grupą docelową jest starsza młodzież oraz gracze dorośli.

"

Ze względu na skalę przedsięwzięcia grę chcemy zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie dopracowujemy koncepcję całej produkcji i kończymy budowę dedykowanego zespołu, w ramach którego zatrudnimy kolejnych doświadczonych specjalistów m.in. programistów i grafików 3D. "

Gry mają pokazać się na komputerach PC oraz na konsolach, The Dust zapowiada także wydanie portów na platformy mobilne.

Zobacz także: >> Sapkowski i CD Projekt bliscy ugody w sprawie 60 mln zł <<

„Cykl Inkwizytorski” to kilka tomów opowiadań pokazujących przygody Mordimera Madderdina – inkwizytora walczącego o wiarę i sprawiedliwość w świecie, w którym Jezus własnoręcznie dał przykład tego, jak należy traktować grzeszników. Tom, w którym zostanie pokazane zejście z krzyża i karanie winnych nosi roboczy tytuł „Rzeźnik z Nazaretu”.

Więcej informacji na temat współpracy oraz powstających gier The Dust przedstawi w czerwcu 2019 roku.

Czy to będzie hit na miarę Wiedźmina?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry