Który film z serii "Harry Potter" jest najlepszy? [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
26.11.2018 11:13
Który film z serii "Harry Potter" jest najlepszy? [WYNIKI SONDY] Fot. kadr z filmu Harry Potter i Czara ognia

Harry Potter to nie tylko cykl książek autorstwa J.K. Rowling, ale również seria filmów na ich podstawie. W związku z premierą filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", zapytaliśmy czytelników Antyradio.pl, która część adaptacji młodego czarodzieja jest najlepsza.

Od premiery ostatniego filmu na podstawie serii "Harry Potter" minęło już 8 lat. Mimo to filmowa seria nadal żyje dzięki spin-offom opowiadającym o Newcie Scamanderze. W połowie listopada 2018 roku zadebiutowała 2. część filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Z tej okazji postanowiliśmy zapytać naszych czytelników o najlepszą ich zdaniem część filmu o przygodach młodego czarodzieja. Który film zwyciężył?

"Harry Potter" - która część filmu jest najlepsza?

Chociaż J.K. Rowling napisała 7 książek opowiadających o nauce Harry'ego w Hogwarcie twórcy postanowili powołać do życia aż osiem adaptacji. Po prostu książkę "Harry Potter i Insygnia Śmierci" rozbito na dwie produkcje. Czytelnicy Antyradio.pl głosowali więc na osiem tytułów. Który ich zdaniem jest najlepszy?

Najlepszy film z Harrym Potterem [RANKING]

  1. Harry Potter i więzień Azkabanu - 25%
  2. Harry Potter i czara ognia - 16%
  3. Harry Potter i Książę Półkrwi - 15%
  4. Harry Potter i insygnia śmierci cz. II - 13%
  5. Harry Potter i Zakon Feniksa - 12%
  6. Harry Potter i kamień filozoficzny - 10%
  7. Harry Potter i komnata tajemnic - 6%
  8. Harry Potter i insygnia śmierci cz. I - 3%
HP

Trzecie miejsce z 15% zdobył film "Harry Potter i Książę Półkrwi" w reżyserii Davida Yatesa. Jeden procent więcej udało się zdobyć filmowi "Harry Potter i Czara ognia" reżyserowanemu przez Mike'a Newella. Druzgocącą przewagą wygrała produkcja w reżyserii Alfonso Cuaróna, czyli "Harry Potter i więzień Azkabanu". Najmniej głosów otrzymały kolejno filmy "Insygnia Śmierci część I", "Komnata Tajemnic" oraz "Kamień Filozoficzny".

Zwycięstwo "Więźnia Azkabanu" nie powinno nikogo dziwić. To pierwsza część, która odmieniła oblicze serii zapoczątkowanej przez Chrisa Columbusa. Podobnie jak w książkach Rowling, baśniowy, nieco infantylny świat przeszedł metamorfozę, nabierając mroku i powagi. Cuarón dość drastycznie zmienił atmosferę panującą w serii oraz wygląd głównych bohaterów.

Na następną produkcję osadzoną w świecie Harry'ego Pottera będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Premiera kolejnej części "Fantastycznych zwierząt" została zaplanowana na rok 2020. Na razie nie podano jednak żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Warner Bros. i Rowling zapowiedzieli, że spin-off o Newcie Scamanderze ma się składać z 5 filmów.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.