Sylvester Stallone nie zagra już Rocky'ego! Aktor potwierdził informację na Instagramie

Kamil Kacperski
29.11.2018 10:33
Rocky|undefined Fot. kadr z filmu

Sly poinformował na swoich mediach społecznościowych, że "Creed II" będzie jego ostatnim filmem we franczyzie "Rocky". Aktor nie krył swoich emocji i podziękował fanom za tyle lat wsparcia.

W piątek 23 listopada 2018 roku do kin trafił film "Creed II", czyli kontynuacja spin-offu/sequela z cyklu "Rocky". Produkcja zebrała dobre opinie od krytyków i cieszy się całkiem dużą popularnością w boks-offisie. Dla samego Sylvestra Stallone'a występy w nowych filmach okazały się strzałami w dziesiątkę - Sly zdobył nominację do Oscara i zgarnął Złoty Glob w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego. I chociaż jego rola w kontynuacji hitu o dynastii bokserów jest nieco mniejsza, niż w pierwszym "Creedzie" i tak widać, że Stallone kocha grać Rocky'ego. 

Dlatego tym bardziej boli fakt, że Stallone nie wystąpi już w kolejnych filmach o Rockym i Creedzie. Aktor podzielił się na Instagramie krótkim wideo, w którym podziękował młodym twórcom "Creeda" za zaproszenie go do współpracy i oznajmił, że jest to jego "ostatnie rodeo". Zobaczcie wideo:

Sylvester Stallone nie zagra już Rocky'ego

Aktor przyznał, że jego zdaniem koniec franczyzy nastąpił w 2006 roku po premierze filmu "Rocky Balboa". Do powrotu na "stare śmieci" zachęcił go jednak Ryan Coogler, reżyser pierwszego "Creeda". Stallone stwierdził, że artysta miał świetną wizję i dlatego postanowił powrócić do swojej kultowej roli. 

>> ZOBACZ TAKŻE: Top 10 najlepszych filmów, w których zagrał Sylvester Stallone <<

Sylvester Stallone podziękował również wszystkim fanom za nieprzerwane wsparcie dla serii "Rocky", które trwa już od ponad 40 lat:

Chcę podziękować wszystkim ludziom na całym świecie za przyjecie familii Rocky'ego do swoich serc. Granie tej postaci było ogromnym przywilejem. I chociaż krwawi mi serce, wszystko musi się kiedyś skończyć. Kocham Was i co cieszy mnie najbardziej, to fakt, że Rocky nigdy nie umrze, ponieważ będzie dalej żył w Was!

Czy będą jeszcze filmy z Rockym?

Na razie nie ma żadnych oficjalnych planów dotyczących przyszłości franczyzy. Czy powstanie "Creed III"? Tego na razie nie wiemy. Jedno jest jednak pewne - nie zobaczymy w nim Sylvestra Stallone'a. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.