TOP 10: Najlepsze i najstraszniejsze horrory na CDA Premium

Karolina Woźniak
13.02.2019
Aktualizacja: 03.02.2020 15:35
Najstraszniejsze horrory na CDA|undefined Fot. : materiały prasowe

CDA Premium oferuje nam wiele filmów, które warto zobaczyć. Tym razem przygotowujemy ranking, który z pewnością spodoba się miłośnikom filmów grozy.

Najlepsze horrory to takie, które trzymają w napięciu od początku trwania filmu aż do jego samego końca. Klimat grozy powinien być wszechobecny. Głównymi motywami horroru są zazwyczaj wampiry, zombie, duchy czy nawiedzone domy. Dobry film grozy powinien powodować u odbiorcy niepokój. To najbardziej pożądane emocje podczas oglądania filmu grozy. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking najlepszych horrorów, po których z pewnością ciężko Wam będzie zasnąć przy zgaszonym świetle.

Biblioteka CDA Premium jest bogata w filmy, o których spokojnie można powiedzieć, że są arcydziełami kina grozy. W naszym zestawieniu znalazły się filmy z lat 20. XX wieku, a także nowsze produkcje. Zapewniamy Was, że wszystkie warto obejrzeć. Przedstawiamy Wam zestawienie najlepszych horrorów!

TOP 10: Najlepsze horrory na CDA Premium

1. "Nosferatu - symfonia grozy" reż. F. W. Murnau (1922)

Thomas Hutter wyrusza do Wisborgu, żeby podpisać umowę na sprzedaż domu w swoim rodzinnym mieście. Kiedy dociera do posiadłości, czeka na niego spragniony krwi wampir, Nosferatu. Przed śmiertelnym atakiem ratuje go jego była żona, Ellen. Para nie jest jednak świadoma, że krwiożerczy wampir podąża za nimi...Film należy do klasyki kina i jest najważniejszym filmem niemieckiego ekspresjonizmu. Produkcję z pewnością warto obejrzeć.

2. "Gabinet doktora Caligari" reż.Robert Wiene (1920)

Film jest uznawany za jeden z pierwszych filmów grozy. Pewnego razu do miasteczka przybywa hipnotyzer razem ze swoim medium, somnambulikiem Cezarem. W końcu w mieścinie zaczyna dochodzić do tajemniczych morderstw. Przyjaciel jednego z zamordowanych próbuje rozwiązać zagadkową śmierć.

3. "Wstręt" reż. Roman Polański (1965)

"Wstręt" Polańskiego jest bardziej studium psychologicznym niż typowym horrorem, ale wywołuje niepokój i czasami nawet jest w stanie wystraszyć. Kiedy współlokatorzy Carol wyjeżdżają, Carol zaczyna popadać w obłęd. O wszystko obwinia świat zewnętrzny i postanawia całkowicie zerwać z nim jakikolwiek kontakt. Reżyser otrzymał statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia i Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej.

4. "Sierociniec" reż. Juan Antonio Bayona (2007)

Hiszpański film grozy z 2007 roku, który okazał się prawdziwym hitem. Laura razem z dzieckiem wprowadza się do opuszczonego sierocińca. Dziecko kobiety w końcu zaczyna bawić się z niewidzialnymi dziećmi. Nic tak nie przeraża w horrorach, jak dzieci. Jeszcze straszniej się robi, kiedy dziecko ma na głowie worek po strachu na wróble. Nic tak bardzo nie przeraża, jak dziecko, które przecież jest takie niewinne. W filmach grozy okazuje się jednak zagrożeniem i czymś, co przynosi śmierć.

5. "Shutter - Widmo" reż. B. Pisanthanakun, P. Wonkpoom (2004)

Tun razem ze swoją dziewczyną potrącają kobietę. Postanawiają uciec z miejsca zdarzenia i zapomnieć o tamtej sytuacji. Chcą wrócić do normalnego życia. Niestety ich życie zaczyna się walić niedługo po wypadku. Dziewczynę prześladują koszmary, a chłopak zaczyna widywać dziwne postaci na swoich fotografiach. W pewnym momencie ich przyjaciele zaczynają umierać w dziwnych okolicznościach. 

6. "Naznaczony" reż. James Wan (2010)

O Jamesie Wanie jakiś czas temu było naprawdę głośno. To za sprawą filmów grozy, których jest reżyserem. Dzięki jego produkcjom, widz po seansie boi się spać przy zgaszonym świetle... Akcja filmu dzieje się na przedmieściach, w wymarzonym domu, który kupiło małżeństwo z trójką dzieci. Niestety, pewnego dnia jedno z ich dzieci spada z drabiny i zapada w śpiączkę i wkracza do świata umarłych.

7. "Babadook" reż. Jennifer Kent (2014)

Syn Amelii zaczyna zachowywać się dziwnie. Kobieta jest zaniepokojona tym faktem. Chłopczyk twierdzi, że to wszystko przez potwora, który czyha na niego w domu. Film zebrał pozytywne reakcje publiczności i krytyków, a także wiele filmowych nagród. Za zdjęcia w filmie był odpowiedzialny Radosław Ładczuk, polski operator filmowy.

8. "Kobieta w czerni" reż. James Watkins (2012)

W roli głównej zobaczymy Daniela Radcliffe'a, który wcielił się w postać młodego adwokata, który przyjeżdża do domu zmarłej klientki w celu uporządkowania jej dokumentów. Mężczyzna wkrótce przekonuje się, że okolica jest nawiedzana przed ducha. Mimo łatki "Harry'ego Pottera", która przylgnęła już do niego chyba na zawsze, Daniel całkiem nieźle poradził sobie w roli adwokata.

9. "Pozwól mi wejść" reż. Thomas Alfredson (2008)

Nękany przez rówieśników, nastoletni Oskar poznaje tajemniczą dziewczynkę, która twierdzi, że jest w jego wieku. Niestety, od momentu pojawienia się młodej młodej nieznajomej rozpoczynają się serie makabrycznych wydarzeń i tajemniczych morderstw. Kolejna produkcja, w której występują dzieci, które niosą śmierć.

10. "The Boy" reż. William Brent Bell (2016)

Młoda kobieta przyjeżdża do Anglii. Chce zapomnieć o nieudanym związku i potrzebuje pieniędzy. Greta zatrudnia się jako opiekunka do dziecka. Kiedy w końcu przyjeżdża okazuje się, że jej zadaniem będzie sprawowanie opieki nad porcelanową, chłopięcą lalką. Dziewczyna na początku jest lekko zszokowana, ale po chwili zgadza się na tę pracę. Do jej zadań należy czytanie "dziecku", puszczanie muzyki i całowanie do snu. Po jakimś czasie w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.