Abbath wystąpi w Polsce w 2018 roku

Aleksandra Degórska
16.01.2018 12:12
Abbath wystąpi w Polsce w 2018 roku Fot. Gonzales Photo / Avalon / REPORTER / East News

Black metalowa legenda wraca do naszego kraju! Sprawdźcie szczegóły dotyczące tego koncertu.

Abbath wystąpi 17 kwietnia 2018 warszawskim klubie Progresja. Oprócz utworów znanych z rewelacyjnego albumu „Abbath” z 2016 w koncertowej setliście z pewnością nie zabraknie również klasycznych utworów Immortal.

Przedsprzedaż biletów startuje 18 stycznia 2018 na stronie Knock Out Productions. W przedsprzedaży wejściówki kosztują 90 złotych, zaś w dniu koncertu 100 złotych.
   

Abbath wygląda i zachowuje się trochę jak postać z kreskówki. Notabene był nią w krótkiej serii animowanych jajcarskich filmików, zatytułowanej „Sons Of Northern Darkness”. Choć jest legendą i postacią kultową na scenie blackmetalowej, ma spory dystans do siebie i duże poczucie humoru.

foto: m.popkey.co Fot. foto: m.popkey.co

Kiedy w 2015 roku drogi Abbatha i Immortal rozeszły się, zapewne wielu fanów na świecie było niepocieszonych, że to koniec jednej z najważniejszych blackmetalowych formacji w historii gatunku, a na własny rachunek Norweg niewiele będzie mieć do zaproponowania. Okazało się jednak, że Olve Eikemo, jak naprawdę nazywa się muzyk z Bergen, stać na coś więcej niż tylko składanie hołdu Motörhead pod szyldem Bömbers.

Norweg szybko skompletował skład, w którym znalazł się między innymi znany z Gorgoroth basista King Ov Hell, a potem nagrał jako Abbath imienny album, który zebrał świetne recenzje. Norweg nie oddał się jednak lenistwu i chełpieniu się otrzymanymi pochwałami, lecz ostro wziął się do pracy. Z koncertami objechał kawał świata, zahaczając przy okazji o wszystkie najważniejsze metalowe festiwale.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.