Alter Bridge zagra koncert w Polsce w 2019

14.06.2019 10:00
Alter Bridge|undefined Fot. materiały prasowe

Kapela kolejny raz odwiedzi nasz kraj! Sprawdźcie, kiedy ruszy sprzedaż biletów na koncert Alter Bridge.

Jedna z najbardziej przebojowych amerykańskich formacji na jednym koncercie w Polsce. Alter Bridge zobaczyć będzie można na żywo 23 listopada 2019 w warszawskiej Hali Bemowo. 18 października 2019 ukaże się nowa płyta zespołu, "Walk The Sky" i to właśnie w ramach trasy promującej ten album Alter Bridge zagra w Polsce. Grupa pojawi się w znakomitym towarzystwie, w roli gości specjalnych wystąpią dwa zespoły: Shinedown oraz The Raven Age.

Alter Bridge zagra koncert w Polsce w 2019 - bilety

Bilety w cenie 240 zł do sprzedaży trafią 18 czerwca 2019, w dniu koncertu wejściówki będą kosztować 260 złotych. Bilety do nabycia na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Alter Bridge został powołany do życia w 2004 roku przez muzyków Creed - Marka Tremontiego i Scotta Phillipsa, a wkrótce skład uzupełniony został przez Briana Marshalla (ex- Creed) oraz byłego wokalistę Mayfield Four, Mylesa Kennedy'ego. W 2004 roku ukazał się debiutancki album kapeli "One Day Remains", który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty i po wydaniu tego krążka zespół wyruszył na trasę koncertową po USA i Europie. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji "Blackbird".

Przeczytaj także

W 2009 roku Myles Kennedy rozpoczął współpracę ze Slashem, a pozostali członkowie AB zaangażowali się w nową płytę i trasę Creed, nie rezygnując jednak z działalności w Alter Bridge. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów "AB III", po którym formacja przez 2 lata intensywnie koncertowała na Starym Kontynencie oraz Stanach. W 2012 roku członkowie zespołu skoncentrowali się na swoich innych projektach, ale już w kolejnym roku ukazał się kolejny w dorobku studyjny album, "Fortress". Dyskografię zespołu zamyka krążek "The Last Hero" z 2016 roku oraz koncertowe wydawnictwo "Live at the Royal Albert Hall"

Jako goście specjalni pojawią się także 2 formacje: Shinedown oraz The Raven Age. Amerykanie z Shinedown doskonale znani są już polskiej publiczności, grupa ma na swoim koncie 6 studyjnych albumów, z czego ostatni "Attention Attention" ukazał się w 2018 roku. Natomiast koncertowo wieczór otworzy występ brytyjskiej grupy The Raven Age. Formacja ta grała już u boku m.in. Iron Maiden i Anthrax, a w marcu 2019 roku premierę miał ich najnowszy, drugi w dorobku album "Conspiracy".

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.