Antyradio.pl zaprasza na koncert Clutch w Katowicach

Aleksandra Degórska
17.02.2017 16:08
|north Fot. materiały prasowe

Amerykańska kapela już niebawem zagra w Mega Clubie. W jakiej cenie są bilety na to wydarzenie?

Dotychczas kapela wystąpiła tylko raz w Polsce podczas OFF Festival 2016. Już niebawem miłośnicy kapeli będą mieli możliwość ponownie zobaczyć zespół w akcji, bowiem formacja zawita do Katowic 7 czerwca 2017.

Muzycy wystąpią w Mega Clubie i koncert odbędzie się w ramach trasy Psychic Warfare World Tour 2017 promującej wydany w 2015 roku 11. studyjny album zespołu zatytułowany „Psychic Warfare”.
 
Cechą charakterystyczną założonego w 1991 roku zespołu jest adaptowanie wielu różnych stylów muzycznych na własne potrzeby i przekuwanie ich w charakterystyczne „Clutch'owe brzmienie”. Gitarowe riffy z „A Quick Death In Texas” i funkowy podkład w „Your Love Is Incarceration” sytuują „Psychic Warfare” w dobrze znanych nam już rejonach.

Wokalista kapeli, Neil Fallon, tak opowiedział o ostatniej płycie:

Dużo czasu spędziłem nad tymi tekstami. To była wielka frajda, ponieważ mam luksus bycia profesjonalnym kłamcą, a przecież na tym to polega, czyż nie? To jedyny społecznie akceptowany sposób na oszukiwanie ludzi. Jeśli śpiewasz przekonująco to ludzie nie będą kwestionowali twoich historii. Kocham ten eskapizm i fantazję, bo fantazja to nie tylko smoki i czarnoksiężnicy, ale też obskurne pokoje i przypadkowi autostopowicze.

W przeszłości zespół starał się, aby każdy kolejny album demonstracyjnie różnił się od poprzedniego, o czym również wspomniał Fallon:

Czuliśmy ogromny strach przed powtarzaniem się. Ale w ciągu paru ostatnich lat zrozumieliśmy co jest naszą silną stroną i za co kochają nas ludzie. Nie ma sensu temu zaprzeczać. Clutch to Clutch.

Jeśli zamierzacie się wybrać na katowicki koncert Clutch to bilet na to wydarzenie w przedsprzedaży kosztuje 80 złotych, zaś w dniu koncertu 100 złotych.

 
Wybierzecie się na koncert Clutch?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.