Antyradio.pl zaprasza na koncert Me First and the Gimme Gimmes

Jakub Gańko
07.04.2017 11:41
Antyradio.pl zaprasza na koncert Me First and the Gimme Gimmes Fot. materiały prasowe

Punkowa supergrupa muzyków Foo Fighters, Lagwagon, No Use For A Name, Bad Religion, NOFX i Swingin Utters wystąpi 17 czerwca 2017 roku we Wrocławiu.

Me First and the Gimme Gimmes, punkowy cover band muzyków Foo Fighters, Lagwagon, No Use For A Name, Bad Religion, NOFX i Swingin Utters, przyjedzie do Polski na jedyny koncert już 17 czerwca 2017 roku. Grupa wystąpi w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu.

Otwarcie wejść o godzinie 18:00, start koncertu o 19:00. Bilety w cenie 70 zł (90 zł w dniu koncertu) są już dostępne w sprzedaży na stronie ticketpro.pl.

ME FIRST AND THE GIMME GIMMIES_plakat_net Fot. foto: materiały prasowe

Grupa Me First and the Gimme Gimmes powstała w 1995 roku w San Francisco. Jej nazwa została zaczerpnięta z tytułu książki dla dzieci autorstwa Geralda G. Jampolsky'ego i Diane V. Cirincione. Zespół zadebiutował singlem „Denver” wydanym przez wytwórnię Fat Wreck Chords należącą do Fat Mike’a, basisty NOFX. Dotychczas grupa nagrała siedem albumów studyjnych i jeden koncertowy.

Każde z wydawnictw nawiązuje do innego okresu. „Have a Ball” zawiera klasyki z lat 60., 70. i wczesnych 80. autorstwa Eltona Johna, Neila Diamonda i Johna Denvera. „Blow In The Wind” to przeboje Boyz 2 Men, Lionela Richie i Vannesy L. Williams. „Ruin Johny’s Bar Mitzvah” to płyta koncertowa, na której zespół zagrał na żywo utwory skomponowane przez REO Speedwagon, Styx i The Beatles. Z kolei „Love Their Country” zawierał przeróbki standardów country.

Na ostatniej  płycie tematem przewodnim były Diwy i utwory Barbary Streisand, Christiny Aguilery oraz Lady Gagi.

Podstawowy skład zespołu to:

  • Spike Slawson (ex-Swingin Utters i Re-Volts) – wokal
  • Fat Mike (NOFX) – bass, wokal; obecnie zastępowany przez Jaya Bentleya – basistę Bad Religion
  • Chris Shiflett (Foo Fighthers, No Use For A Name) – gitara, wokal
  • Joey Cape (Lagwagon) – gitara, wokal
  • Dave Raun (Lagwagon ) – perkusja

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.