Apocalyptica zagra na Przystanku Woodstock 2016?

Jakub Gańko
16.12.2015 13:49
Apocalyptica zagra na Przystanku Woodstock 2016? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Fińscy wiolonczeliści przyjadą do Polski w ramach festiwalu Przystanek Woodstock, który odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Apocalyptica ogłosiła na swojej oficjalnej stronie internetowej trasę koncertową na 2016 rok. Obok występów na festiwalach Rock in Vienna czy Rock in Rome znalazła się informacja o koncercie w ramach Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

22. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku. Będzie to 23. występ Finów w Polsce. Ostatni raz odwiedzili nasz kraj w październiku 2015 roku, kiedy zagrali koncerty w krakowskiej Hali Wisły i na warszawskim Torwarze.

Gwiazdami poprzednich edycji Przystanku Woodstock byli m.in. Type O Negative, Papa Roach, Ministry, Life of Agony, Machine Head i The Prodigy. W 2015 roku w Kostrzynie zagrały m.in. zespoły Within Temptation, Dream Theater, Black Label Society i Decapitated.

Apocalyptica zaskarbiła sobie uwielbienie fanów rocka i metalu oryginalnym połączeniem ciężkiego brzmienia z klasycznymi wiolonczelami. Swoją debiutancką płytę „Plays Metallica by Four Cellos” z 1996 roku poświęciła smyczkowym aranżacjom materiału zespołu Metallica. W późniejszych latach zapraszała do współpracy licznych wokalistów, takich jak Ville Valo z HIM, Till Lindemann z Rammsteina czy Corey Taylor ze Slipknota. Albumy zespołu rozeszły się na świecie w łącznym nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy.

Ostatnia płyta zespołu to „Shadowmaker” z kwietnia 2015 roku. Album promowały utwory „Cold Blood” i „House Of Chains”. Był to pierwszy krążek Apocalyptiki, na którym zaśpiewał tylko jeden wokalista, Franky Perez. Materiał powstawał pod okiem producenta Nicka Raskulinecza.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie występu przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sam zespół utworzył już odpowiednie wydarzenie na Facebooku.

Wybieracie się na Przystanek Woodstock?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.