Arch Enemy zagrał w Gdańsku [GALERIA]

Olga Konarzycka
18.06.2018 16:55
Arch Enemy|undefined Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Szwedzka grupa Arch Enemy zagrała dwa koncerty w Polsce. Muzycy wykonujący melodyjny death metal 16 czerwca 2018 wystąpili w krakowskim klubie Kwadrat, a dzień później w gdańskim B90.

16 i 17 czerwca 2018 zespołu Arch Enemy mogliśmy posłuchać na żywo w Gdańsku i Krakowie. Muzykom najwidoczniej spodobała się Polska publiczność, bo grali w naszym kraju zaledwie rok temu – we wrześniu 2017 roku grupa zagrała w warszawskiej Progresji.

Arch Enemy w Gdańsku

Arch Enemy został założony w 1995 roku przez gitarzystę Michaela Amotta, znanego m.in. z zespołów Carcass czy Carnage. Ich muzyka od początku była mieszanką gitarowych melodii oraz ciężkich riffów. Na pierwszych trzech albumach zespołu wokalistą był Johan Liva. Jednak międzynarodową sławę zyskali dopiero po zatrudnieniu wokalistek – Angeli Gossow oraz śpiewającej obecnie Alissie White-Gluz.

Do dziś Arch Enemy nagrało łącznie 10 albumów studyjnych. Ostatnia, zatytułowana „Will To Power” ukazała się w 2017 roku i to właśnie ona promowana jest w trakcie trwającej właśnie trasy koncertowej. Zespół wystąpi również jako jedna z gwiazd wystąpi na Pol'and'Rock Festival.

Przed koncertem Arch Enemy przewidziano dwa supporty – ukraiński zespół Jinjer oraz polski akcent w postaci zespołu Totem.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu:

Jinjer w Gdańsku

Jinjer to ukraińska kapela pochodząca z okolic Doniecka i jest jedną z najpopularniejszych metalowych zespołów Europy Wschodniej. Grupa cieszy się dość dużą popularnością w Polsce, dlatego też nie będzie to pierwszy jej koncert w naszym kraju. Już wcześniej występowała również jako support przed Arch Enemy – podczas koncertu w Progresji w 2017 roku.

Grupa Jinjer nagrała już 3 albumy studyjne. Zespół najczęściej zalicza się do kapel metalcore’owych, chociaż w ich brzmieniu słychać również wpływy Groove metalu, djentu i hardcore’u. A wszystko to w towarzystwie robiącego wrażenie głosu wokalistki Jinjer, Tatiany Szmajliuk.

Polski akcent przed koncertem Arch Enemy

W roli suportu nie zabrakło również polskiego akcentu. Zespół Totem powstał w 2002 roku. Jego brzmienie to połączenie metalcore’u, death metalu i trash metalu z elementami melodyjnego deatch metalu.

Do dziś Totem nagrał dwie demówki, dwa albumy studyjne oraz jedną epkę, która ukazała się w 2015 roku.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.