Brian May i Kerry Ellis w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
03.03.2016 09:37
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Współzałożyciel zespołu Queen, Brian May w ramach trasy „Tournée One Voice” zawitał do Krakowa 2 marca 2016 roku. Towarzyszyła mu Kerry Ellis. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Podczas jedynego w Polsce, kameralnego i nastrojowego koncertu, który odbył się w centrum kongresowym ICE Kraków, zabrzmiały największe przeboje Queen, The Beatles, a także wielu innych słynnych rockowych artystów.

Brian i Kerry rozpoczęli współpracę w 2005 roku, kiedy to w ramach promocji powstałego w 2002 r. musicalu „Queen, We Will Rock You”, w którym występowała Kerry, nagrali wspólnie piosenkę „No One But You”. W 2008 roku poszerzyli współpracę o solowy projekt Kerry - „Wicked in Rock”, na której May wystąpił w roli gitarzysty, aranżera i producenta.

Potem przyszła pora na kolejny album - „Anthems”, który odniósł ogromny sukces i dotarł do 15. pozycji na brytyjskiej liście przebojów. Krążek był promowany wspólną trasą „Anthems: The Tour”.

W 2012 roku duet wyruszył ponownie, tym razem w trzyczęściową trasę „Born Free”, której owocem był obsypany nagrodami album koncertowy „Acoustic by Candlelight” wydany w 2013.

„Tournée One Voice”, jest więc kolejnym udanym przedsięwzięciem tej pary. Kameralne, akustyczne koncerty, grane przy świetle świec pozostają na długo w pamięci słuchaczy.

Zobaczcie zdjęcia z krakowskiego występu:

Zarówno May, jak i Ellis mają fantastyczny kontakt z publicznością i mimo podniosłej atmosfery starali się zmniejszyć dystans dzielący ich z widownią stale żartując i starając się mówić po polsku.

Udało się im to aż za dobrze, bo mniej więcej po trzecim numerze, na scenę wtargnęła fanka i spektakularnie padła „plackiem” przez Brianem, co w warunkach sali typowo filharmonijno - konferencyjnej, wypełnionej szczelnie panami w garniturach było niemal kosmicznym doświadczeniem. Jak można się było spodziewać artyści obrócili to w żart i spokojnie kontynuowali występ.

Poza tyłowym „One Voice”, na setliście znalazły się również cieszące się niesłabnącą popularnością „Love of My Life”, „39” czy „We Will Rock You” Queen, „Dust in the Wind” Kansas jak również fantastyczne gitarowe solo Briana.

Posłuchajcie, jak tego wieczoru wybrzmiała ballada „Last Horizon” i improwizacja Maya:

Jakie jeszcze utwory wykonał duet?

Setlista:

 1. I (Who Have Nothing)
 2. I Loved a Butterfly
 3. Dust in the Wind
 4. Born Free
 5. Somebody to Love
 6. Is This the World We Created
 7. Tell Me What You See
 8. Nothing Really Has Changed
 9. The Way We Were
 10. Something
 11. One Voice
 12. Bye Bye Love
 13. Life Is Real
 14. I’m Not That Girl
 15. Guitar Solo/ Last Horizon
 16. Love of My Life
 17. ’39
 18. Roll with You
 19. We Will Rock You

  Bis:

 1. No-One But You
 2. Crazy Little Thing Called Love

Należy dodać, że wielki duet kładzie ogromny nacisk na wspieranie działalności charytatywnej, organizacji artystycznych oraz organizacji związanych z obroną praw zwierząt, co mocno dało się odczuć podczas całego występu.

Byliście na koncercie Briana Maya i Kerry Ellis w Krakowie?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.