Gothminister zagrał na Castle Party 2018 [GALERIA]

Natalia Hluzow
15.07.2018 19:53
Gothminister|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Koncert norweskiej grupy Gothminister był jednym z głównych punktów programu Castle Party 2018. Publiczność czekała 10 lat na powrót zespołu do Polski i nie zawiodła się – ekipa Bjørna Alexandra Brema dała z siebie wszystko.

Założony w 1999 roku zespół Gothminister wystąpił na dużej scenie Castle Party 2018 czwartego dnia festiwalu. Wielu uczestników imprezy właśnie na ten koncert czekało najbardziej. Gwiazdy industrialu i gothic metalu po raz ostatni odwiedziły Polskę dekadę temu jako support grupy Samael. Podczas koncertu publiczność miała okazję usłyszeć największe przeboje zespołu, takie jak „Monsters” czy „Darkside”, a także utwory z najnowszej płyty Gothministera – wydanego w 2017 roku albumu „The Other Side”.

Gothminister na Castle Party 2018

Gothminister postarał się, by koncert podczas jubileuszowej edycji Castle Party był równie energetyczny i widowiskowy, co ich występy na tak prestiżowych festiwalach jak Wave-Gotik-Treffen, Dark Storm Festival, M'era Luna czy Schattenreich Festival. Goście z Norwegii nie zawiedli także pod kątem image'u. Muzycy zaprezentowali się w swoich charakterystycznych makijażach, które możecie podziwiać w poniższej galerii:

Castle Party 2018 odbywa się w dniach 11-15 lipca 2018 na terenie XII-wiecznego zamku w Bolkowie. Podczas 25. edycji odbyły się m.in. koncert Leśnego Licha na otwarcie sceny na zamkumakabryczne show zespołu Agonoize czy wzruszający występ Made in Poland. Program Castle Party 2018 obejmował również koncerty takich zespołów jak: The Eden House, The House of Usher, Theatre of Hate, Department, Project Pitchfork, Traitrs, Grausame Tochter, Faun, Tyske Ludder, Escape with Romeo oraz grupy Samael.

Castle Party jest największym dark festiwalem w Europie Środkowo-Wschodniej, który od ćwierćwiecza przyciąga miłośników industrialu, neo-folku, mrocznego elektro, gothic rocka i gothic metalu. Uczestnikami jubileuszowej edycji po raz kolejny byli nie tylko Polacy, ale także Czesi, Niemcy, Rosjanie, Anglicy, Francuzi, a nawet Australijczycy. Fani gotyckich brzmień jak zwykle popisali się wyszukanymi strojami. Gotyckie stylizacje uczestników Castle Party 2018 możecie zobaczyć w naszych galeriach z trzeciego i czwartego dnia imprezy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.