Cradle Of Filth i Moonspell w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
24.01.2018 17:37
Cradle Of Filth i Moonspell w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zobaczcie fotografie z koncertów, które odbyły się w klubie Kwadrat.

Cradle Of Filth i Moonspell zaplanowali na 2018 rok trzy występy w naszym kraju. 23 stycznia 2018 kapele zagrały w krakowskim klubie Kwadrat i ten właśnie koncert został szybko wyprzedany.    

Wydający z siebie nieludzkie odgłosy Dani Filth, jest jedynym muzykiem Cradle Of Filth, pamiętającym jego początki i zarazem głównym autorem ciekawych historii w tekstach. Czasem rodzą się one wyłącznie w jego wyobraźni, czasem oparte są na dziełach literackich i historycznych opracowaniach. Jedni uważają popularne Kredki za kicz, ale dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy fanów na świecie wskoczyłoby za nimi w ogień.

Za każdym razem, gdy wydaje się, że Cradle Of Filth zaczyna brakować artystycznej mocy, Dani udowadnia, że na skreślanie jego zespołu jest za wcześnie. Tak było w 2015 roku, kiedy ukazał się wysoko oceniony album „Hammer Of The Witches”. Muzyk zapewnia, że tym, którym spodobała się wspomniana płyta, jeszcze bardziej spodoba się inspirowana wiktoriańskimi horrorami, dwunasta w studyjnej dyskografii „Cryptoriana – The Seductiveness Of Decay”. Właśnie ten materiał, nagrany z gościnnym udziałem Liv Kristine, zespół będzie promować w Polsce.

Muzycy Moonspell w swojej ojczyźnie, Portugalii, są bogami. Cztery płyty Moonspell wspięły się tam na szczyt notowania albumów, a „Memorial” pokrył się złotem.

Zespół powstał w 1992 roku, a więc w 2017 obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Kapela Fernando Ribeiro postanowiła uczcić go nie tylko trasą koncertową, która oczywiście obejmie nasz kraj, lecz również nowym studyjnym albumem „1755”. Grupa zaczynała od black metalu, ale obecnie do ich muzyki bardziej pasują określenia dark metal, gothic metal, czy atmospheric metal.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.