Dragonforce na Wacken Open Air 2016 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
07.08.2016 11:47
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kapela wystąpiła w ramach festiwalu 6 sierpnia 2016 roku. Zobaczcie zdjęcia z koncertu mistrzów gitary.

Jedna z najszybszych kapel na świecie, formacja Dragonforce otworzyła trzeci, a zarazem ostatni dzień festiwalu Wacken Open Air 2016. Ich koncert to idealna propozycja dla tysięcy miłośników gitarowego grania, bowiem zespół słynie z mistrzowskiego operowania tymi instrumentami.

Pochodzący z wszystkich stron świata muzycy Dragonforce słyną nie tylko z powalającej techniki, nieziemsko szybkich solówek, gitarowych riffów i pochodów perkusji, ale i ze znakomitych kompozycji i muzycznej inteligencji.

Kariera zespołu rozpoczęła się od wyprodukowanego samodzielnie dema, które zostało ściągnięte z sieci ponad pół miliona razy. Zespół powstał w 1999 roku w Londynie z inicjatywy Hermana Li i Sama Totmana. Obecnie w międzynarodowym składzie grają również basista Frédéric Leclercq, perkusista Gee Anzalone, klawiszowiec Vadim Pruzhanov i wokalista Marc Hudson.

Obejrzyjcie fotografie z koncertu mistrzów gitary:

Show w Wacken trwał godzinę i składał się z najbardziej znanych utworów supergrupy. Miłośnicy gitarowego rzemiosła usłyszeli miedzy innymi „My Spirit Will Go On”, „Fury of the Storm”, „Operation Ground and Pound”, „Valley of the Damned” oraz „Through the Fire and Flames”.

Pomimo bardzo wczesnej pory (koncert rozpoczął się równo o 12.00) publiczność licznie przybyła na plac festiwalowy i fantastycznie przywitała swoich idoli.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.