Dream Theater na Metal Hammer Festival 2015!

Magda Słomka
30.01.2015 11:07
Dream Theater na Metal Hammer Festival 2015! Fot. materiały prasowe

Pierwszą gwiazdą festiwalu w Katowicach będzie amerykański zespół Dream Theater! Czym zaskoczą nas muzycy już 27 czerwca 2015 roku?

Grupa Dream Theater potwierdziła udział w siódmej edycji Metal Hammer Festival na swojej stronie internetowej!

DT koncert

Niewykluczone, że na scenie usłyszymy nowe numery zespołu... W październiku 2014 roku klawiszowiec Dream Theater, Jordan Rudess, powiedział:

Odbyliśmy z grupą poważną dyskusję o tym, co będzie dalej i czego byśmy chcieli w przyszłości. Kiedy mam jakiś dobry pomysł, nawet w środku nocy potrafię nagrać go na swoim iPhonie. Wybrałem Jamesa LaBrie na kogoś w rodzaju konsultanta w sprawie moich idei. Mam zamiar wysłać mu kilka klipów z YouTube’a ze mną grającym jakiś kawałek w roli głównej. I wtedy, gdy to do mnie wróci wraz z jego opinią, zaczniemy znowu pisać i rozpoczniemy nasz proces tworzenia.

Metal Hammer Festival powróci po czterech latach przerwy już 27 czerwca 2015 roku. Koncerty odbędą się w katowickim Spodku. Kolejna edycja festiwalu zaskakuje nieco inną niż zazwyczaj formułą. To wszystko za sprawą szyldu „Prog Edition”, wyraźnie wskazującego, że tym razem możemy spodziewać się sporej dawki najlepszej muzyki z nurtu rocka i metalu progresywnego.

Podczas dotychczasowych sześciu edycji festiwalu fani szeroko pojętego rocka mieli okazję obejrzeć takie zespoły, jak Tool, Judas Priest, Opeth, Megadeth, Kreator, Bruce Dickinson czy Moonspell. Nie zabrakło też najlepszych kapel z Polski, jak Acid Drinkers, Mech, Hunter czy Vader.

Metal Hammer Festival 2015

Prog Edition

Sobota, 27 czerwca 2015 roku

Spodek – Katowice

Start - godz. 16.00

Bilety w sprzedaży od 4 lutego 2015 roku.

Czekamy na kolejnych wykonawców!

MHFestival2015_plakat
Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.