Eluveitie zagrał w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
21.12.2017 16:45
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół wystąpił w klubie Kwadrat 20 grudnia 2017. Przed kapelą zaprezentowały się zespoły Silent Circus i Valkenrag.

Koncert odbył się 20 grudnia 2017 roku w ramach promocji siódmego albumu „Evocation II: Pantheon”, który ukazał się 18 sierpnia 2017 roku. Na płycie, na lirze korbowej, gra nasza rodaczka Michalina Malisz.

Akustyczna płyta „Evocation II: Pantheon” promowana singlem i teledyskiem Epona”, w warstwie tekstowej jest powrotem kapeli Chrigela Glanzmanna do opowieści powiązanych z mitologią celtycką, do panteonu galijskich bogów. Tytuł każdej z 18 kompozycji na płycie odpowiada jednemu mitycznemu bóstwu.

Lider Eluveitie śpiewa w języku staroceltyckim, co było możliwe dzięki jego współpracy z naukowcami, historykami z różnych krajów europejskich. Książeczka albumu również została starannie zaprojektowana. Całość nagrano w studiu należącym do gitarzysty Coronera, Tommy'ego Vetterli.

Dodatkowy smaczek koncertu Eluveitie to oczywiście jubileusz 15-lecia istnienia zespołu. Szwajcarska formacja, tworzona przez muzyków z kilku krajów, jak mało który metalowy wykonawca potrafiła połączyć brutalność z folkowymi motywami, granymi na tradycyjnych instrumentach.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten koncert:

 Nowoczesny metal ze Szwajcarii, tak określają to, co grają muzycy powstałego w 2010 roku zespołu Silent Circus. Cédric „Cede” Dupont tworzy świetny gitarowy duet z Sashą Maksymovem, co słychać na drugim albumie, wydanym w styczniu 2017 Rise And Fall”. Warto zaznaczyć, że produkował go nominowany do Grammy Sky Van Hoff (m.in. Kreator, Caliban, The Sorrow). Ten materiał Szwajcarzy promowali w Polsce.

Kto powiedział, że żeby opiewać Wikingów, trzeba urodzić się w Skandynawii? Na pewno nie należą do tego grona muzycy powstałej w 2006 roku w Tomaszowie Mazowieckim formacji Valkenrag. Od ponad dekady łączą estetykę death metalu i wiking metalu, tworząc całość, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom Amon Amarth.

Jednakże nie tylko mitologia skandynawska jest dla nich inspiracją, lecz również słowiańska. W roku 2008 Valkenrag wydał singla i demo „Nord Wind”. Kolejne wydawnictwo kapeli pochodzi już z roku 2012. To EP-ka o tytule takim jak nazwa zespołu, zawierająca pięć kompozycji. Ostatnie wydawnicze dokonanie Valkenrag to debiutancki pełnowymiarowy materiał Twilight Of Blood And Flesh” z 2015 roku. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.