Gwiazda nu metalu zagra na Pol'and'Rock Festival. Kto jeszcze wystąpi?

07.06.2022 10:39
Pol'and'Rock Festival Fot. Piotr Zagiell/East News

Oto kolejne ogłoszenie organizatorów Pol'and'Rock Festival. Do line-upu dołączyły kolejne kapele, które zobaczymy w dniach 4-6 sierpnia 2022 roku na lotnisku Czaplinek - Broczyno

Kapela, która zdefiniowała cały gatunek muzyczny i stała się głosem pokolenia wyrażając frustrację, gniew i rozczarowanie młodych ludzi. Zdobywcy trzech nominacji do nagród Grammy, czyli zespół Limp Bizkit zagra na Dużej Scenie 28. edycji Festiwalu Pol'and'Rock.

Polecamy

Gwiazda nu metalu zagra na Pol'and'Rock Festival. Kto jeszcze wystąpi?

Kapela Limp Bizkit została założona w 1994 roku w miejscowości Jacksonville na Florydzie. Styl muzyczny zespołu jest wynikiem fascynacji punkiem i rapem jej wokalisty, Freda Dursta. Durst czerpał inspirację z niezwykle aktywnego środowiska hip-hopowego, interesował się też życiem punkowego światka na Florydzie. Kwitnąca kultura skejterska, świat raperów i b-boy'ów w muzyce Limp Bizkit miały przenikać się z kontrkulturowym, buntowniczym i pełnym agresji przesłaniem muzyki punkowej.

Na tym jednak nie koniec koncertowych ogłoszeń. Założony w marcu 2019 roku z inicjatywy gitarzysty Adama Bielczuka kwartet House of Death gra naprawdę ciężkiego rocka. W tym roku zespół zagra na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Polski punkowy band Uliczny Opryszek dołącza do line-upu Małej Sceny 28. Pol'and'Rock Festival! Będzie to kolejne spotkanie zespołu z naszą festiwalową publicznością - na Najpiękniejszym Festiwalu Świata grali już trzykrotnie - w 2004, 2013 i 2019 roku.

Polecamy

Polski zespół punkrockowy, Psy Wojny również zagra na Małej Scenie 28. edycji imprezy. Zespół powstał w marcu 1985 roku. Głównym założycielem i liderem grupy jest Tomasz „Falon” Jaworski, wokalista zespołu.  Wiesław Królikowski, polski dziennikarz muzyczny określał Psy Wojny jako "najzwyklejszy zespół punkowy, może rzeczywiście bardziej autentyczny od wielu innych"

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.