Gwiazdy polskiego rocka na Gitarowym Rekordzie Świata 2021. Zagrają Markowscy, Grzegorz Skawiński i Jan Borysewicz

15.04.2021 14:39
Gitarowy Rekord Świata 2021 Fot. materiały prasowe; Maziarz Rajter

Do gitarzystów z całego świata dołączą muzycy polskiej sceny rockowej. Kogo usłyszymy 19 czerwca 2021 we Wrocławiu?

Grzegorz i Patrycja Markowscy, Grzegorz Skawiński oraz Jan Borysewicz to pierwsi artyści, którzy 19 czerwca 2021 pomogą pobić Gitarowy Rekord Świata. W tym roku Impreza odbędzie się na wrocławskiej Pergoli oraz w sieci. Orkiestrę poprowadzi Leszek Cichoński.

Polecamy

Gwiazdy polskiego rocka na Gitarowym Rekordzie Świata 2021. Zagrają Markowscy, Grzegorz Skawiński i Jan Borysewicz

Podczas Gitarowego Rekordu Świata usłyszymy skomponowany przez Zbigniewa Hołdysa kultowy utwór grupy Perfect "Nie płacz Ewka". Zaśpiewa go sam Grzegorz Markowski. Natomiast utwór „Foxy Lady” wykona z kolei Patrycja Markowska. Uczestnicy rekordu zagrają razem z Janem Borysewiczem hit Lady Pank "Zawsze tam gdzie ty".

Leszek Cichoński, szef Gitarowego Rekordu Świata, wyznał:

Zaproponowałem Jankowi, żebyśmy razem ze wszystkimi zagrali przebój „Zawsze tam gdzie ty”. Myślę, że będzie to ogromna frajda dla wszystkich Rekordzistów.

Na scenie nie zabraknie również Grzegorza Skawińskiego z Kombii. W tym roku gitarzyści i gitarzystki spotkają się 19 czerwca na Pergoli, a także w sieci. Nowy termin i lokalizacja umożliwiają zorganizowanie imprezy w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami epidemicznymi. W przyszłym roku festiwal powróci na wrocławski Rynek. 

W 2020 roku Gitarowy Rekord odbył się w całości w internecie. "Hey Joe" zagrało razem – w domach, w ogrodach, na balkonach – aż 7 998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, uczestnicy nadesłali ponad 5 tysięcy zdjęć i filmów, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów, od Polski, przez Londyn i Hiszpanię, po USA.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.