Jarocin Festiwal 2022 gra dla Ukrainy. Poznaliśmy datę wydarzenia

10.03.2022 13:42
Jarocin Festiwal 2022 Fot. materiały prasowe

Organizatorzy imprezy ogłosili daty Jarocin Festiwal oraz poinformowali, że pomogą uchodźcom z Ukrainy.

Znana jest już data Jarocin Festiwal. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-17 lipca. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na wsparcie Ukrainy.

Polecamy

Jarocin Festiwal 2022 gra dla Ukrainy. Poznaliśmy datę wydarzenia

Kultowy festiwal w Jarocinie odbędzie się w tym roku w dniach 14-17 lipca. Po sukcesie poprzedniej edycji imprezy w 2021 r., artyści powrócą w to samo miejsce, czyli na słynne boiska przy ul. Maratońskiej.

Pierwsza pula karnetów za 169 zł trafi do sprzedaży już 15 marca 2022 r. o godz. 12:00. Szczegóły znajdują się na www.jarocinfestiwal.pl. Od 22 marca 2022 r. dostępne będą bilety jednodniowe (139 zł), a karnety podrożeją do 199 zł.

Dochód ze sprzedaży I puli biletów zasili konto Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone m.in. na leki, środki sanitarne i zaspokojenie najpilniejszych potrzeb uchodźców z Ukrainy.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Tak jak w ubiegłym roku – podczas festiwalu zostanie zorganizowane pole namiotowe, które będzie się znajdować vis a vis boisk przy Maratońskiej. Sprzedaż miejsc rozpocznie się również 15 marca 2022 r.

Tegoroczna edycja festiwalu to ponownie trzy dni z czołówką polskiego rocka, debiutami i wydarzeniami specjalnymi. W planach są dwie sceny – Duża i Mała. Pierwsze ogłoszenia artystów zostaną podane niebawem. Podobnie jak w ubiegłym roku, w line-upie pojawi się trzydziestu artystów.

Wydarzeniem poprzedzającym sam Jarocin Festiwal będą Jarocińskie Rytmy Młodych. Tego dnia w Amfiteatrze odbędą się przesłuchania i nastąpi wybór zwycięzcy konkursu. Oprócz nagrody pieniężnej zwycięzca będzie miał także przywilej wystąpienia na Dużej Scenie Jarocin Festiwal 17 lipca 2022 r. Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu był zespół Ikarus Feel. Przesłuchania 14 lipca 2022 r. są wydarzeniem otwartym i bezpłatnym dla publiczności.

Polecamy

Festiwal w Jarocinie sięga swoją historią lat 70. XX w., kiedy to funkcjonował jeszcze w zasięgu regionalnym pod nazwą Wielkopolskie Rytmy Młodych. Przez lata przeobrażał się pod kątem nazwy, programu, stając się jedną z kultowych imprez muzycznych w Polsce. Na dużej scenie swoje pierwsze występy dawali m.in. Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Chłopcy z Placu Broni, T-Love, Moskwa, Oddział Zamknięty i wielu, wielu innych. W 2021 r. na Małej i Dużej Scenie w Jarocinie wystąpili m.in. z programami jubileuszowymi – TSA, Dezerter, Armia i happysad, a także reprezentanci młodego pokolenia, jak np. Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, Muchy czy Krzysztof Zalewski.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.