Judas Priest i Megadeth w Katowicach [GALERIA]

Romana Makówka
14.06.2018 14:43
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

13 czerwca 2018 w katowickim Spodku wystąpił Judas Priest. Jako gość specjalny zaprezentował się Megadeth. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Judas Priest to żywa legenda metalu, która na muzycznej scenie działa już od końca lat 60. Zespół szybko zyskał miano Bogów Metalu, a koncerty, podczas których Halford na scenę wjeżdżał na Harleyu, przeszły do historii muzyki.

Wiele krążków z dyskografii zespołu na stałe zapisało się w kanonie muzyki metalowej. Najnowszy pojawił się w marcu 2018. Album „Firepower” wskoczył na 5. miejscu listy albumów Billboard 200 i zbiera bardzo dobre recenzje.

W związku z wydaniem nowej płyty Judas Priest wyruszył w trasę koncertową i odwiedził również Polskę. 13 czerwca 2018 Bogowie Metalu zagrali w katowickim Spodku. Zobaczcie, jak prezentowało się show Judas Priest.

Sprawdźcie, jakie piosenki wykonał tego wieczoru zespół.

Judas Priest w Katowicach - setlista:

 1. Firepower
 2. Grinder
 3. Sinner
 4. The Ripper
 5. Lightning Strike
 6. Bloodstone
 7. Saints in Hell
 8. Turbo Lover
 9. Prelude
 10. Tyrant
 11. Night Comes Down
 12. Freewheel Burning
 13. You've Got Another Thing Comin'
 14. Hell Bent for Leather
 15. Painkiller
  BIS:
 16. Rising from Ruins
 17. Metal Gods
 18. Breaking the Law
 19. Living After Midnight

Przed Judas Priest zagrał specjalny gość - Megadeth. Każdy fan thrash i heavy metalu zalicza tę grupę do grona swoich lektur obowiązkowych. Stałą pozycję w panteonie wielkiej thrashmetalowej czwórki, obok Metalliki, Anthrax i Slayer, formacja zapewniła sobie dzięki takim albumom jak „Peace Sells..But Who's Buying?”, „Rust In Peace” i „Countdown To Extinction”.

Megadeth jest w świetnej formie, o czym świadczyć może najnowszy, piętnasty już w dorobku krążek grupy „Dystopia”. Za tytułowy utwór z tej płyty zespół po raz pierwszy został laureatem Grammy w kategorii Best Metal Performance.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.