Judas Priest i Megadeth zagrają w Polsce w 2018

Aleksandra Degórska
17.11.2017 10:01
Judas Priest i Megadeth zagrają w Polsce w 2018 Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

To będzie prawdziwa gratka dla melomanów. Bogowie Metalu wraz z gościem specjalnym pojawią się latem 2018 w naszym kraju.

Na to wydarzenie czekali wszyscy fani metalu. 13 czerwca 2018 w katowickim Spodku zagrają Bogowie Metalu - Judas Priest, a jako gość specjalny wystąpi Megadeth! W przyszłym roku ukaże się nowy, osiemnasty już w dorobku studyjny album Judas Priest, „Firepower”, natomiast w marcu 2018 zespół wyruszy w trasę koncertową, która promować będzie to wydawnictwo.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Loża - 380/400 złotych
Czerwone sek. H i J - 270/290 złotych
Czerwone i niebieskie sek. do X rz. - 230/250 złotych
Niebieskie sek. od XI rz. - 190/210 złotych
Płyta stojąca - 220/240 złotych
Płyta stojąca Early Entrance - 270/290 złotych

Judas Priest stanowi żywą legendę metalu, która na muzycznej scenie działa już od końca lat 60. Zespół szybko zyskał miano Bogów Metalu, a koncerty, podczas których Halford na scenę wjeżdżał na Harleyu, przeszły do historii muzyki. Grupa powstała w Birmingham, w mieście, z którego wywodzi się również inna legenda metalu - Black Sabbath. Początkowo w składzie formacji znaleźli się K.K. Downing i basista Ian Hill, do których dołączyli Alan „Al” Atkins i perkusista John Ellis.

W 1973 roku Atkinsa zastąpił Rob Halford, a następnie szeregi zespołu zasilił Glenn Tipton i już w 1974 rokju ukazał się debiutancki krążek formacji „Rocka Rolla”. Dyskografię grupy zamyka album „Redeemer of Souls”, który premierę miał w 2014 roku. Zespół w swojej historii przechodził zmiany na stanowisku perkusisty, jednak od 1989 roku na stałe w formacji pojawił się Scott Travis, natomiast od 2011 roku K.K. Downinga zastąpił Richie Faulkner. Grupa ma już na swoim koncie 17 albumów studyjnych, a w sumie płyty zespołu znalazły blisko 40 mln nabywców na całym świecie.

Megadeth to grupa, która nie wymaga specjalnych rekomendacji i każdy fan thrash i heavy metalu zalicza ją do grona swoich lektur obowiązkowych. Formacja ta powstała w 1983 roku z inicjatywy Dave'a Mustaine'a oraz basisty Davida Ellefsona. Stałą pozycję w panteonie wielkiej thrash metalowej czwórki, obok Metalliki, Anthrax i Slayer, grupa zapewniła sobie dzięki takim albumom jak „Peace Sells..But Who's Buying?” oraz „Rust In Peace” i „Countdown To Extinction”. Formacja od lat jest w doskonałej formie, o czym świadczyć może najnowszy, piętnasty już w dorobku krążek grupy, „Dystopia”, a za tytułowy utwór z tej płyty zespół po raz pierwszy został laureatem Grammy w kategorii Best Metal Performance.
 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.