Kat & Roman Kostrzewski, Wilczy Pająk i Dragon w Krakowie [GALERIA]

Robert Skowronski
08.04.2017 15:21
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kat & Roman Kostrzewski, Wilczy Pająk i Dragon pojawili się w Krakowie w klubie Kwadrat 7 kwietnia 2017 roku. Zobaczcie zdjęcia z występu tych zespołów.

Dragon zapragnął przypomnieć się swoim fanom po kilku latach milczenia, zwłaszcza, że w planach grupy jest nagranie nowego albumu, nad którym intensywnie trwają prace. Zespół zasilił Krzysztof „Fazee” Oset - basista legendy polskiego metalu, zespołu Kat. Zobaczcie zdjęcia z koncertu Dragona:

Polski zespół thrashmetalowy, założony w 1985 roku w Poznaniu, czyli Wilczy Pająk. Kapela bardzo szybko zdobyła uznanie fanów i branży muzycznej, przez co pojawiała się jako stały uczestnik na najważniejszych imprezach muzycznych tego czasu m.in. w Jarocinie (laureat’87) i na Metalmanii, Metal Battle'88 (z Exumer, Atomkraft i Nasty Savage) i koncertach w Czechosłowacji, czy na Węgrzech (z Running Wild i Rage).

W okresie 1985-91 zespół wydał cztery płyty, następnie zawiesił działalność po koncercie u boku brytyjskiej formacji Deep Purple w poznańskiej Arenie. Po 20 latach zespół wznowił działalność koncertową i przystąpił do prac nad nowym materiałem, którego efektem była EP „It’s Your Time”. W październiku 2015 roku Wilczy Pająk wydał nowy, zbierający bardzo pozytywne recenzje album „V”. Jak kapela wypadła na żywo?

Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiego metalu, wieloletni głos grupy KAT (obecnie KAT & Roman Kostrzewski). Muzyk znany ze swoich kontrowersyjnych tekstów urodził się 15 lutego 1960 roku w Piekarach Śląskich. Naprawdę nazywa się Kołek, lecz w wieku 23 lat zmienił nazwisko na Kostrzewski. Wychował się w domu dziecka. Studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej, pracował jako górnik, elektryk i malarz. Działał w Solidarności.

W 2013 roku zespół wydał „Rarities”. To najnowsze, jak i przekornie najstarsze wydawnictwo grupy. Płyta zawiera bowiem utwory zarejestrowane w latach 80., a nigdy dotąd niepublikowane. W tym też roku zespół pokusił się o nagranie swoich utworów w wersji akustycznej, co poskutkowało nowym wydawnictwem pt. „Buk- akustycznie”. Dwa lata później w 2015, idąc w ślad światowych trendów jak i ulegając po trosze podszeptom fanów zespół ponownie nagrał, w nowych aranżacjach swój pierwszy, kultowy materiał zatytułowany „666”. Płyta bardzo dobrze przyjęta na rynku muzycznym obfitowała dużą ilością koncertów ją promujących. A jak było podczas występu w Krakowie?

Gościem specjalnym festiwalu Metalmania 2017 będzie legenda rodzimej sceny metalowej - Roman Kostrzewski. Muzyk będzie podpisywać swoją biografię „Roman Kostrzewski. Głos z ciemności” oraz inne pozycje płytowe ze swojego dorobku. Zarówno książka jak i płyty będą również do nabycia na stoisku handlowym.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.