Kolejna zagraniczna gwiazda na Pol'and'Rock Festival 2022. Kogo zobaczymy w sierpniu?

19.04.2022 12:41
Pol'and'Rock Festival Fot. Piotr Zagiell/East News

Sprawdźcie, kto dołączył do line-upu Pol'and'Rock Festival, który zbliża się wielkimi krokami.

Poznaliśmy kolejną gwiazdę Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka. Festiwal będzie miał charakter otwarty, nie przewiduje się wejściówek, które obowiązywały na poprzedniej edycji.

Polecamy

Kolejna zagraniczna gwiazda na Pol'and'Rock Festival 2022. Kogo zobaczymy w sierpniu?

Na nadchodzącym Pol'and'Rock Festival wystąpią weterani hard rockowego grania – kapela Clutch. Brzmienie kapeli przepełnione jest poczuciem wolności, swobodnie łączącej różne konwencje i inspiracje muzyczne. Clutch doskonale pasuje do eklektycznego line-upu Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Założony w 1991 roku zespół debiutował dwa lata później wydawnictwem "Transnational Speedway League". Clutch ma na koncie 12 albumów, a od 2008 roku ich płyty wydawane są przez należącą do zespołu wytwórnię Weathermaker. Muzyka, którą gra wywodzący się z Germantown w stanie Maryland kwartet, to kwintesencja amerykańskiego hard rocka.

Wielowymiarowe brzmienie, sięgające po inspiracje do nostalgicznych dźwięków bluesa i amerykańskiej muzyki folkowej, które łączą z elementami przywodzącymi na myśl psychodeliczne kawałki z lat 60. ubiegłego wieku, jest przesycone poczuciem ogromnej twórczej wolności.

Polecamy

Zespół nie tylko przetrwał prawie 3 dekady na dynamicznym rynku muzyki rockowej, ale wciąż zdobywa nowe rzesze fanów. Mimo tego, że każda z ich płyt czerpie inspiracje z różnych źródeł – kapela grała ciężki alt-metal na początku lat 90., eksperymentowała z funkowym i psychodelicznym klimatem na początku nowego tysiąclecia („Texan Book of the Dead”) i sięgała po folkowo-bluesowe brzmienie na „Electric Worry” z 2007 - Clutch pozostaje wierny czystej mocy hard rockowego grania, które porywa za sobą tłumy.

Najnowsze wydawnictwo kapeli, „Fortunate Son” z 2019 to świeże nagranie klasycznego singla i część Weathermaker Vault Series, którą muzycy promowali podczas europejskiej trasy koncertowej.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.