Kult wystąpił w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie [GALERIA]

Maciej Koprowicz
23.10.2017 14:31
Kult wystąpił w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół Kazika Staszewskiego zagrał 22 października 2017 w Krakowie w ramach Pomarańczowej Trasy.

Najpewniejszą oznaką zbliżającej się jesieni nie są wcale spadające z drzew liście ani plucha za oknem. Każdej jesieni, rok w rok, na klubową trasę koncertową wyrusza zespół Kult i jest to tournee pod każdym względem wyjątkowe.

Pomarańczowa Trasa, której nazwa pochodzi od koloru dominującego na plakatach i koszulkach promujących jej koncerty, to okazja do spotkania z Kazikiem i spółką dla najwierniejszych fanów. Klubowe występy mają zupełnie inną atmosferę niż wielkie koncerty plenerowe, jakie Kult daje na festiwalach i innych imprezach.

Każdy występ na jesiennej trasie to spotkanie dobrych przyjaciół po obu stronach sceny. Wyprzedający całe sale fani Kultu znają na pamięć teksty nawet tych rzadko wykonywanych utworów, a zespół odwzajemnia się wiernym sympatykom bardzo długimi, ale przez cały czas mocno energetycznymi występami. Dobre pojęcie o klimacie Pomarańczowej Trasy daje najnowsze wydawnictwo Kultu, dwupłytowa koncertówka „Made In Poland”, ale najlepiej przekonać się o nim, przychodząc samemu na koncert.

22 października 2017 Kult zagrał w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie. Zobaczcie fotorelację z tego występu w obiektywie Romany Makówki:

W zestawie piosenek, który Kult zaproponował w Krakowie pojawiło się sporo utworów z najnowszej studyjnej płyty zespołu, „Wstyd” z 2016 roku, kilka mniej znanych kawałków sprzed lat, jak „Marność” czy „TDK Kaseta”, oraz oczywiście największe przeboje zespołu, z „Arahją”, „Barankiem” i „Gdy nie ma dzieci” na czele.

Setlista:

 1. Jeśli będziesz tam
 2. Dlaczego tak tu jest
 3. Madryt
 4. Do Ani
 5. Hej, czy nie wiecie
 6. Berlin
 7. Arahja
 8. Niejeden
 9. Krew jak śnieg
 10. Poznaj swój raj
 11. Ballada o dwóch siostrach
 12. Królowa życia
 13. Wstyd
 14. Prosto
 15. Układ zamknięty
 16. Baranek
 17. Wódka
 18. 6 lat później
 19. Marność
 20. Pasażer
 21. TDK kaseta
 22. Patrz!
 23. Cisza nocna
 24. Kasta pianistów
 25. Brooklyńska Rada Żydów
 26. Twoje słowo jest prawdą
 27. Jeźdźcy
 28. Amnezja
 29. Gdy nie ma dzieci
 30. Generał Ferreira/Rząd oficjalny
 31. Psalm 151

Bis:

 1. Polska
 2. Konsument
 3. Po co wolność
 4. Krew Boga
 5. Totalna stabilizacja
 6. Sowieci
Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.