Lenny Kravitz zagrał koncert w Krakowie [RELACJA + GALERIA]

Natalia Hluzow
AKTUALIZACJA 10.06.2018 09.06.2018 14:18
AKTUALIZACJA 10.06.2018 09.06.2018 14:18
Lenny Kravitz w Krakowie 2018|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Lenny Kravitz po 3 latach powrócił do Polski w wielkim stylu. Podczas koncertu w TAURON Arenie Kraków 8 czerwca 2018 po raz kolejny dowiódł, że jest świetnym wokalistą, wszechstronnym artystą i wybitnym muzykiem, a przy tym uroczym człowiekiem. 

Lenny Kravitz po raz kolejny pojawił się w Polsce - 3 lata po świetnie przyjętym występie w gdańskiej Ergo Arenie, muzyk odwiedził Kraków, gdzie w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej promującej album „Raise Vibration” zagrał dla polskich fanów bardzo zróżnicowany - pełen starych przebojów i premierowych hitów - koncert.

Zanim jednak stanął na scenie TAURON Areny Kraków, spędził kilka dni w dawnej stolicy Polski, zwiedzając i podziwiając to klimatyczne miasto.

Po kilku cudownych dniach w Krakowie... zmierzam na scenę.

Co Lenny Kravitz zagrał w Krakowie 2018?

Polscy fani, jak zwykle, powitali muzyka z gigantycznym entuzjazmem. 8 czerwca 2018 już od wczesnych godzin przed TAURON Areną Kraków kłębiły się tłumy miłośników autora takich przebojów jak „Fly Away” czy „Again”. W tym, przedstawiciele redakcji Antyradio.pl!

W trakcie 2-godzinnego show Lenny zabrał publiczność w podróż przez rozmaite style muzyczne i różne momenty swojej imponującej kariery wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora, autora tekstów i producenta muzycznego.

Artysta zafundował fanom mocne otwarcie koncertu, wykonując na początek swój bezapelacyjnie największy przebój „Fly Away”. Po zagraniu kilku znanych utworów, w tym „American Woman” z instrumentalnym popisem, zaprezentował piosenki z nowego albumu o tytule „Raise Vibration”. Publiczność doskonale przyjęła zarówno „It's Enough”, jak i premierowe „Low”, które w połączeniu z wykonanym następnie „It Ain't Over Till It's Over”, złożyło się w najbardziej melodyjny, soulowo-funkowy moment koncertu.

Później Lenny pokazał fanom swoją liryczną stronę, zaczynając od „Can't Get You Off My Mind” i „Believe”, a kończąc na reggae'owym, soft rockowym 20-letnim przeboju „I Belong to You”, który rozgrzał publiczność do czerwoności.

Tak rozgrzana publika była już gotowa na rockowe szaleństwo przy hitach „Always on the Run”, „Where Are We Runnin'?” i „The Chamber”. Wyciszenie na zakończenie głównej części koncertu, Kravitz doskonale wprowadził innym wielkim przebojem - „Again” z albumu „Greatest Hits” z 2000 roku.

Wyjątkowy popis na scenie dał nie tylko Lenny, ale także towarzyszący mu wybitni muzycy, wyjęci rodem z lat 70.. Szczególną uwagę fanów przykuwała równie piękna, co utalentowana basistka. Jak Lenny Kravitz wraz zespołem prezentował się na scenie TAURON Areny w Krakowie, możecie zobaczyć w poniższej galerii:

Lenny Kravitz i jego wyznanie miłości fanom w „Let Love Rule”

Na tym oczywiście nie zakończył się występ wyjątkowego artysty. Kravitz wrócił na scenę, by zaśpiewać i zagrać na pianinie romantyczne „I'll Be Waiting”. Największą niespodzianką był jednak ponowny powrót na scenę, podczas którego zachęcił publiczność do wspólnego śpiewania „Let Love Rule”, po czym skierował się w stronę tłumu i, ku zaskoczeniu i euforii fanów, udał się na trybuny i przez kilkanaście minut przechodził między rzędami i osobiście witał się z uczestnikami koncertu.

Lenny Kravitz w Krakowie Fot. foto: Natalia Hluzow

Kiedy po długim spacerze wśród fanów i rozdaniu dziesiątek autografów powrócił na scenę, zdawało się, że pożegna się z fanami i zakończy koncert. Lenny nie poprzestał jednak na uściskach, autografach i kłanianiu się w pas, i na pożegnanie zaserwował energetyczne wykonanie „Are You Gonna Go My Way” z doskonałą solówką na gitarze. Scenę opuszczał wśród wiwatów i owacji, pozostawiając na niej swoich muzyków, którzy wykonując fenomenalny jam, zakończyli koncert. Po takich emocjach i doznaniach muzycznych fanom jeszcze przez kilkanaście minut trudno było złapać oddech i wrócić do rzeczywistości.

Lenny Kravitz w Krakowie 2018 - pełna setlista

 1. Fly Away
 2. Dig In
 3. Bring It On
 4. American Woman (The Guess Who cover with end jam)
 5. It's Enough
 6. Low
 7. It Ain't Over 'Til It's Over
 8. Can't Get You Off My Mind
 9. Believe
 10. I Belong to You
 11. Always on the Run (Tour debut, Love Revolution… more )
 12. Where Are We Runnin'?
 13. The Chamber (with end jam)
 14. Again

Bis:

 1. I'll Be Waiting

Bis 2:

 1. Let Love Rule (Long, sing-along version)
 2. Are You Gonna Go My Way (with end jam)

Lenny Kravitz wydał łącznie 10 albumów studyjnych, które sprzedały się w liczbie ponad 38 milionów egzemplarzy. Premiera nowego albumu artysty, „Raise Vibration”, zaplanowana jest na 7 września 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.