Luxtorpeda na Jarocin Festiwal 2016 [GALERIA]

Justyna Kierzkowska
08.07.2016 09:01
Luxtorpeda na Jarocin Festiwal 2016 [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa, która powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, wystąpiła w pierwszym dniu tegorocznego festiwalu w Jarocinie. Zobaczcie, jak było na koncercie!

Luxtorpeda zaprezentowała swój repertuar na Scenie Głównej razem z zespołami TSA, Oberschlesien, Kabanos, maltańskim Red Electric, a także zagraniczną gwiazdą Five Finger Death Punch. Zespół, który obecnie tworzą wokalista i gitarzysta Robert „Litza” Friedrich, wokalista Przemysław „Frencel”, gitarzysta Robert „Drężek”, basista Krzysztof „Kmieta” Kmiecik i perkusista Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak zaprezentował kawałki z albumu „MYWASWYNAS, który trafił na rynek 1 kwietnia 2016 roku, dokładnie 2 lata po płycie „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”, a także utwory z poprzednich trzech krążków.

Po występie muzycy przyznali, że Jarocin to dla nich miejsce naprawdę szczególne. W 2011 roku grupa miała w tym miejscu szansę zagrać koncert, występując zamiast brytyjskiego zespołu The Subways, który z powodów zdrowotnych wokalisty w ostatniej chwili odwołał swój udział w festiwalu.

W połowie kwietnia 2016 roku Krzysztof „Kmieta” Kmiecik i Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak odwiedzili redakcję serwisu Antyradio.pl, by opowiedzieć o kulisach powstawania 4. płyty Luxtorpedy. Na najnowszym krążku zespołu, „MYWASWYNAS, znalazło się 11 utworów, a cały longplay promowały single „Pozdrawiamy”, „Zerwali sieć”, „Jak husaria” oraz „Silnalina”. Teledysk do ostatniego z tych numerów został zmontowany z fragmentów nagrań przesłanych przez fanów.

Luxtorpedę będzie można również usłyszeć na 22. Przystanku Woodstock, który odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku. Zespół wystąpi także podczas Cieszanów Rock Festiwal 2016 w dniach 18-21 sierpnia, na którym będzie można usłyszeć m.in. grupy Dubioza Kolektiv, Finntroll, Strachy Na Lachy i El Dupa, a także gościa specjalnego - Marky Ramone’s Blitzkrieg.

Byliście kiedyś na koncercie Luxtorpedy?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.