Mastodon zagra w Polsce w 2016

Jakub Gańko
29.03.2016 12:44
Mastodon zagra w Polsce w 2016 Fot. Reporter / East News

Amerykańscy rockmani wystąpią 22 sierpnia 2016 roku w klubie Progresja Music Zone w Warszawie. Sprawdźcie ceny biletów.

Mastodon pojawi się po raz piąty w Polsce - po występach na Sonisphere Poland 2011, Impact Festival 2013 (przerwany z powodu deszczu) oraz dwóch edycjach Ursynaliów - w ramach europejskiej trasy festiwalowej. W naszym kraju muzycy zdecydowali się jednak na pierwszy samodzielny występ, który odbędzie się w warszawskim klubie Progresja Music Zone.

Bilety są już dostępne na stronie klubu - poniżej przedstawiamy ich cennik:

  • 105 zł - bilet zwykły
  • 108 zł - bilet kolekcjonerski
  • 118 zł - bilet personalizowany (limit 10 sztuk)
  • 120 zł - na bramce

Ostatni album grupy to wydany w czerwcu 2014 roku „Once More 'Round the Sun”. Krążek poruszał tematykę życia i śmierci, straty i odrodzenia. Obok charakterystycznych riffów Brenta Hindsa i Billa Kellihera nie zabrakło potężnej rytmiki i zróżnicowanych wokali. Jak wyjawiał sam Hinds, album stanowił dla niego dosłownie rok wyjęty z życia.

W poszukiwaniu inspiracji do tekstów dyskutowaliśmy o sytuacjach, które przytrafiły nam się w przeszłości. 365 dni z życia zespołu. To była trudna i dziwna podróż. Kończyliśmy pewien muzyczny etap, gdy wszystko inne wokół toczyło się swoim rytmem.

Mastodon był w swojej karierze wielokrotnie wyróżniany. Na temat jego twórczości pochlebnie wypowiadali się m.in. muzycy Metalliki, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. Jego ostatni album zadebiutował na 6. miejscu listy Billboard 200 dzięki sprzedaży na poziomie 34 tysięcy sprzedanych egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych w pierwszym tygodniu.

Zespół był trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy: w 2007 roku za utwór „Colony of Birchmen”, pięć lat później za „Curl of the Burl” i w 2015 roku za kawałek „High Road”. Do swoich sukcesów może również zaliczyć występy na festiwalach Sonisphere, Download, Bonnaroo i Coachella. Jego muzyka pojawiła się w westernie s-f „Jonah Hex” oraz animacji „Uniwersytet Potworny”.

Wybieracie się na koncert Mastodon do Progresji?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.