Metalowe granie na jubileuszowym finale WOŚP. Kto wystąpi w Warszawie?

28.12.2021 12:08
Jurek Owsiak finał WOŚP Fot. krzysztof szymczak/Polska Press/East News

Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Kogo zobaczymy 30 stycznia 2022 w Warszawie?

Nocny Kochanek i Łydka Grubasa zagrają podczas letniej zadymy w środku zimy w Warszawie. 30 stycznia 2022 roku kapele zaprezentuje się podczas koncertu, który towarzyszyć będzie jubileuszowemu Finałowi WOŚP. W 2022 roku celem zbiórki będzie okulistyka dziecięca i zakup najnowocześniejszych urządzeń dla tej dziedziny medycyny.

Polecamy

Finał WOŚP 2022: Zagrają Nocny Kochanek i Łydka Grubasa

Kapela Nocny Kochanek została założona w 2012 roku przez muzyków, którzy na co dzień grali klasyczny heavy metal w zespole Night Mistress. Nocny Kochanek miał być muzycznym żartem, klasycznym heavy metalem podanym w sosie żartobliwych tekstów, który tworzy portret polskiej sceny metalowej. Jednak zarówno fani, jak i znawcy ciężkich brzmień zakochali się w Kochanku – każdy z trzech albumów studyjnych kapeli pokrył się złotem, a krążek "Zdrajcy Metalu" uzyskał status platynowej płyty.

Polecamy

Kolejną potwierdzoną gwiazdą, która zagra na Finale WOŚP jest Łydka Grubasa. Zespół został założony w Olsztynie w 2002 roku i początkowo miał być projektem żartu koncertowego muzyków tworzących kapelę trashmetalową Respite. Łydka Grubasa ma w dorobku 5 płyt.

30 stycznia na Finale WOŚP zobaczymy również zespoły IRA, happysad, De Mono oraz Sorry Boys.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.