Misfits, Vader, Tymon & The Transistors zagrają na Cieszanów Rock Festiwal 2016

Justyna Kierzkowska
15.01.2016 11:00
Misfits, Vader, Tymon & The Transistors zagrają na Cieszanów Rock Festiwal 2016 Fot. materiały prasowe

Wielka letnia impreza dla fanów muzyki odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016 w Cieszanowie. Sprawdźcie szczegóły koncertu!

Zespół Misfits otwiera listę zagranicznych wykonawców Cieszanów Rock Festiwal 2016. Grupa wykonuje muzykę z gatunku horror punk, oprawioną na koncertach efektami specjalnymi i wyrazistym wizerunkiem wykonawców. Do fascynacji ich stylem muzycznym niejednokrotnie przyznawali się tacy wykonawcy jak m.in. Metallica czy Red Hot Chili Peppers. Obecnie zespół tworzy trio w składzie: Jerry Only, Eric „Chupacabra” Arce i Dez Cadena. Ostatnia, autorska płyta zespołu „The Devil's Rain” ukazała się w 2011 roku, z kolei w 2013 roku muzycy wydali album koncertowy „Dead Alive”.

Wiemy też, że koncert w Cieszanowie będzie jedynym, który grupa Misfits zagra w Polsce w 2016 roku. Tak wygląda grafika przygotowana na imprezę:

Misfits Fot. foto: materiały prasowe

W programie sierpniowej imprezy nie zabraknie również przedstawicieli polskiej sceny metalowej. Z nowym materiałem do Cieszanowa przyjedzie zespół Vader. Olsztyńska kapela gra już ponad 30 lat, koncertując w wielu miejscach na świecie i u boku gwiazd światowego formatu. Podczas CRF 2016 Vader wykona przedpremierowo utwory z nowej, planowanej na 2016 rok, autorskiej płyty.

Do składu artystów festiwalu w Cieszanowie w 2016 roku dołączył również Tymon Tymański wraz z grupą Tymon & The Transistors. Zespół gra głównie muzykę rockową, ale chętnie sięga również do inspiracji jazzem i alternatywą. Podczas festiwalu muzycy zagrają materiał z albumu „Wesele”, znanego również z kultowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Tymański, jako konferansjer sceny głównej, będzie również towarzyszył festiwalowiczom przez cały czas trwania imprezy.

Temu festiwalowi przyświeca rockowy duch, który jest jak najbardziej zgodny z tym, co od 30 lat robię na scenach polskich. Tym razem będzie mnie można spotkać w Cieszanowie przez trzy dni, ponieważ będę oficjalnym konferansjerem festiwalu. Ale co najważniejsze pojawię się tam ze swoim zespołem Tymon & The Transistors, z którym dokonam rozłożenia na czynniki pierwsze czyli zagrania pierwszy raz w historii i jedyny w 2016 roku całej płyty „Wesele”, czyli ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule.

Na scenie Cieszanów Rock Festiwal 2016 odbędzie się także koncert Kazika Staszewskiego zatytułowany „3xKazik”. W ramach występu zostaną zaprezentowane utwory projektów Kazik Na żywo i Kazik & Kwartet ProForma oraz grupy Kult. 

Bilety

Od 1 stycznia 2016 roku cena 3-dniowego karnetu na CRF 2016, bez pola namiotowego, to 110 zł. Trwa również przedsprzedaż karnetów na pole namiotowe w cenie 30 zł od osoby. Ilość karnetów na pole namiotowe jest ograniczona.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.