Nocny Kochanek i Avatar zagrają przed Sabatonem na koncercie w Krakowie! [DATA, BILETY]

22.04.2022 14:43
Nocny Kochanek i Avatar zagrają przed Sabatonem na koncercie w Krakowie! [DATA, BILETY] Fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Występy Sabaton to muzyczna podróż w trudne i podniosłe fragmenty historii, uzupełniona o rozbudowaną produkcję sceniczną, którą doceniają i uwielbiają fani. Tegoroczną wizytę zespołu w naszym kraju urozmaicą także wyjątkowi goście: Nocny Kochanek oraz Avatar.

Nocny Kochanek i Avatar zagrają przed Sabatonem w Krakowie

Grupę Nocny Kochanek zna w Polsce prawie każdy, nawet jeśli nie śledzi na bieżąco polskiej sceny metalowej. Jaką receptę na sukces mają muzycy? Prostą i niemiłosiernie skuteczną - świetny heavy metalowy podkład, kapitalny wokal oraz prześmiewcze teksty.

Polecamy

Drugim gościem Sabaton będą nie mniej popularni Szwedzi z zespołu Avatar. Grupa dołączy do składu trasy, by promować swój ósmy album studyjny - "Hunter Gatherer", który ukazał się w 2020 roku nakładem Century Media Records. Tego wieczoru nie może Was tam zabraknąć!

Impreza odbędzie się 23 sierpnia 2022 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Przedsprzedaż biletów na koncert trwa na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie).

SABATON (SZWECJA) heavy metal, power metal:

Plan gry Sabaton jest od dawna znany. Joakim Brodén i Pär Sundström, główne postacie kapeli, zbierają ciekawe historyczne wątki z całego świata, które następnie przekształcają w świetne piosenki oparte na klasycznym heavy w stylu Judas Priest, Iron Maiden, czy Accept i z pewną domieszką power metalu. Do tej układanki trzeba też dodać spektakularne koncerty plus chęć do spotykania się z fanami.

Szwedzi to zarówno wspaniali popularyzatorzy historii, jak i po prostu fani, przystępni ludzie, którzy żadnemu fanowi nie odmówią zdjęcia, czy autografu. W 2019 roku ukazała się dziewiąta płyta Sabaton "The Great War", poświęcona pierwszej wojnie światowej. Jednym z gości na niej jest wspaniała Floor Jansen z Nightwish, prywatnie życiowa partnerka perkusisty Sabaton, Hannesa van Dahla.

Polecamy

NOCNY KOCHANEK (Polska) hewi metal:

W 2020 roku Nocnego Kochanka nagrodzono Fryderykiem za album "Randka w ciemność". Rok później Krzysiek Sokołowski (wokal), Artur Pochwała (gitara basowa), Robert Kazanowski (gitara), Arkadiusz Majstrak (gitara) i Artur Żurek (perkusja) sprezentowali fanom kolejny album, zestaw coverów (m.in. AC/DC, W.A.S.P., Aerosmith, Judas Priest) z polskimi tekstami, zatytułowany "Stosunki międzynarodowe".

AVATAR (Szwecja) alternatywny metal, rock:

Avatar narodził się w mekce melodyjnego death metalu - Göteborgu, w 2001 roku. Czasy obcowania zespołu z tym gatunkiem pamiętają jeszcze bębniarz John Alfredsson i gitarzysta Kungen. Potem Avatar pożyczył do swojej muzyki trochę metalcore'a, a następnie skierował swoje zainteresowania na alternatywny metal oraz rock. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.