Omnium Gatherum, Skálmöld, Stam1na w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
17.11.2017 16:32
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Obejrzyjcie zdjęcia z koncertów, które odbyły się 15 listopada 2017 roku w klubie Kwadrat.

Finowie z Omnium Gatherum przyjechali do naszego kraju promować swój najnowszy materiał „Grey Heavens” z 2016 roku. Towarzyszył mu Skálmöld - folk metalowy zespół założony w 2009 w Reykjaviku.

Jesienią 2016 roku minęło 20 lat od założenia przez Markusa Vanhalę (znanego również z Insomnium) i kilku jego kolegów melodyjno-deathmetalowej kapeli Omnium Gatherum. Z tamtej ekipy z małego miasteczka na wschodnim wybrzeżu Finlandii w zespole pozostał tylko on. Przez kilka lat kapela wydawała głównie demówki. Dopiero w XXI wieku pojawiła się debiutancka EP-ka, „Steal The Light” (2002), a po rok niej pierwszy pełnowymiarowy album Spirits And August Light”, wydany jeszcze dla małej, niezależnej wytwórni.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu w Krakowie:

Sekstet Skálmöld wspaniale opowiada o historii nordyckiego świata, o wikingach, o różnych zdarzeniach, jakie znajdziecie w nordyckiej mitologii. Kiedy byli w Polsce poprzednio, na rynku nie było jeszcze czwartej studyjnej płyty Skálmöld. Vögguvísur Yggdrasils ukazała się pod koniec września 2016 roku i właśnie nowe piosenki o Asgardzie, Midgardzie, Nifelheimie i innych mitycznych miejscach, Islandczycy snuli ze sceny podczas kolejnej wizyty nad Wisłą.

Choć oczywiście nie zabrakło i starszych kompozycji.

Jako support wystąpiła fińska grupa Stam1na, która wykonuje heavymetalową muzykę i promuje płytę Elokuutio z 2016 roku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.