Open'er Festival 2021 na pewno się odbędzie. Organizatorzy przygotowali trzy scenariusze

23.11.2020 10:02
koncert Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Organizatorzy Open'er Festival obiecali, że impreza planowana na 2021 rok na pewno się odbędzie. W związku z trudną sytuacją w kraju i na świecie podali trzy możliwe scenariusze wydarzeń.

Wszyscy fani jednego z najpopularniejszych festiwali w naszym kraju - Open'era mogą odetchnąć z ulgą. Organizatorzy zapewnili, że w 2021 roku wydarzenie na pewno się odbędzie.

Open'er Festival 2021 na pewno się odbędzie

Pandemia koronawirusa sprawiła, że lato 2020 wyglądało dla nas wszystkich zupełnie inaczej, niż planowaliśmy. Zmiany szczególnie odczuli fani wakacyjnych imprez plenerowych i muzycznego szaleństwa, które co roku przypada na ten okres. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną na świecie, żaden z planowanych festiwali nie odbył się także w Polsce. Część z nich odwołano, inne przybrały całkiem nowe, internetowe formy, a część przełożono na następny rok.

Jednak czy za rok faktycznie duże imprezy masowe będą się odbywać w znanych nam standardach? Tego dzisiaj jeszcze niestety nie wiadomo. Dlatego organizatorzy letnich festiwali przygotowują się na różne scenariusze. Twórcy metalowego Mystic Festival zapewnili, że w 2021 roku wracają i nie dadzą się zaskoczyć żadnymi obostrzeniami. Także Open'er Festival odbędzie się na sto procent.

Zobacz także

Open'er Festival 2021: Trzy scenariusze

Organizatorzy jednego z najpopularniejszych festiwali w Polsce, Open'era oświadczyli, że przewidzieli trzy scenariusze wydarzeń, do których się dostosują, aby stworzyć imprezę. Mikołaj Ziółkowski odpowiedzialny za Open'era, Kraków Live Festival czy Orange Warsaw udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej, gdzie podzielił się swoimi planami.

  • Pierwszy, najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada, że wszystko wróci do normalności, a festiwale będą odbywały się w formule, którą znamy. Przy takim obrocie spraw można spodziewać się większego rygoru sanitarnego, z którym Open'er ma zamiar sobie poradzić.
  • Kolejna opcja to "faza przejściowa". Imprezy mogą zostać objęte specjalnymi procedurami np. konieczność szczepień lub posiadanie negatywnego wyniku na obecność koronawirusa, które będzie trzeba przedstawić przed wejściem na teren festiwalu.
  • Trzecia wersja przyszłości to ta podobna do znanego nam scenariusza z tego roku. Festiwale będą się odbywać, jednak nie w tradycyjnych formułach. Najprawdopodobniej chodzi tutaj o kolejne przeniesienie koncertów do sieci.

Ziółkowski podkreśla jednocześnie, że ostatni ze scenariuszy jest na tę chwilę najmniej prawdopodobny. 

Aktualnie większość artystów potwierdziła już swój udział w Open'er Festival 2021. Wszystko jednak może się zmienić za sprawą obostrzeń wprowadzanych często bez ostrzeżenia przez władze.

Open'er 2021 został zaplanowany na czas od 30 czerwca do 3 lipca. Jeśli sytuacja na to pozwoli, impreza odbędzie się w Gdyni na lotnisku Gdynia- Kosakowo. Wejściówki nabyte wcześniej zachowują swoją ważność na przyszły rok. Osoby, które jeszcze nie kupiły biletów, nadal mogą dokonać zakupu.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.