Powerwolf na Wacken Open Air 2015 [GALERIA]

Małgorzata Wierzejewska
06.08.2015 13:09
Powerwolf na Wacken Open Air 2015 [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół zagrał na Wacken Open Air 2015 w dniu 1 sierpnia 2015 roku. Przygotowaliśmy dla Was specjalną galerię zdjęć z tego występu!

Kaznodzieje nocy wystąpili tym razem w samym środku dnia i przygotowali w ramach setlisty 11 powermetalowych hymnów kipiących od chwytliwych melodii, które natychmiast zapadają w pamięć.

Grupa powstała w 2003 roku z inicjatywy Matthew oraz Charlesa Greywolfów. Charakteryzuje się mrocznymi motywami zaczerpniętymi z wierzeń i legend znanych z kultury rumuńskiej, szczególnie opowieści o wilkołakach i wampirach.

Legendarny już wokalista - Attila Dorn dysponujący jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w muzyce powermetalowej, pobierał nauki w Królewskiej Akademii Muzycznej w Bukareszcie i żeby było śmieszniej, pierwszy kontakt z metalem miał dopiero po dołączeniu do Powerwolfa.

Powerwolf na festiwalu Wacken Open Air promował swój najnowszy album „Blessed & Possessed” wydany w lipcu tego roku nakładem Napalm Records.

Tradycyjnie muzyce towarzyszyła specyficzna, kościelno-katedralna otoczka oraz charakterystyczne dla formacji „halleluja”, powtarzane po kilka razy w trakcie każdego numeru.

Przez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony, Powerwolf jeśli traktuje się go z przymrużeniem oka, jest pretekstem do świetnej zabawy.

Jeśli nie mogliście wybrać się na koncert Powerwolf na Wacken Open Air 2015, mamy dla Was cząstkę tego, jak zespół wypadł na scenie:

Setlista:

 1. Lupus Daemonis
 2. Sanctified With Dynamite
 3. Coleus Sanctus
 4. Army of the Night
 5. Amen & Attack
 6. Armata Strigoi
 7. Resurrection by Erection
 8. Werewolves of Armenia
 9. Blessed & Possessed
 10. We Drink Your Blood
 11. In the Name of God (Deus Vult)
 12. Lupus Dei
 13. Wolves Against The World

Widzieliście Powerwolf na żywo?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.