Poznaliśmy drugi zagraniczny zespół, który zagra na Przystanku Woodstock 2018

Aleksandra Degórska
05.02.2018 22:01
Poznaliśmy drugi zagraniczny zespół, który zagra na Przystanku Woodstock 2018 Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Impreza odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku. Sprawdźcie, kogo zobaczycie tym razem.

Organizatorzy festiwalu ogłosili, że kolejną zagraniczną gwiazdą 24. Przystanku Woodstock po grupie Arch Enemy będzie francuski zespół The Inspector Cluzo.

Duet świętuje w tym roku dziesięciolecie muzycznej działalności, którą być może lepiej jest określić mianem aktywizmu. Laurent Lacrouts (gitara, wokal) i Mathieu Jourdain (perkusja, wokal) są całkowicie samowystarczalni, bo ten duet składający się z gitarzysty i perkusisty samodzielnie odpowiada za marketing, promocję, produkcję, nagrania oraz realizację swoich występów.

Zespół powstał z inicjatywy dwóch zakręconych Gaskończyków, którzy spotkali się w Glasgow w 2008 roku i zaczęli grać dynamiczną mieszankę rocka, soul i funk. Świat pokochał energetycznych muzyków – aktywistów, którzy oparli się pokusie wejścia we współpracę z komercyjnymi wytwórniami i sami zorganizowali koncerty w 47 państwach i wydali 5 cieszących się popularnością krążków.

Swoje dziesięciolecie celebrować będą we wspaniałym stylu – po raz pierwszy wystąpią w Polsce i zagrają na Dużej Scenie Przystanku Woodstock. Ich koncerty to prawdziwa jazda bez trzymanki, bo muzycy idą na żywioł – nie przygotowują setlisty i nie trzymają się żadnych ogólnie przyjętych zasad, dając z siebie wszystko podczas swoich bezkompromisowych, pełnych emocji i energii występów.

 

Przystanek Woodstock 2018

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 24. edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.