Poznaliśmy kolejną gwiazdę Open’er Festival 2018

Maciej Koprowicz
02.02.2018 12:35
Poznaliśmy kolejną gwiazdę Open’er Festival 2018 Fot. Pawel Skraba/REPORTER/EAST NEWS

Jeden z najważniejszych zespołów w historii alternatywnego rocka wystąpi 4 lipca 2018 w Gdyni.

Organizatorzy Open’er Festivalu ujawnili kolejnego wykonawcę, który wystąpi w ramach tegorocznej edycji imprezy. Będzie to Nick Cave & The Bad Seeds.

Nick Cave to australijski wokalista i songwriter. Zasłynął niepowtarzalnym głosem o ciemnej barwie, aktorską interpretacją swoich piosenek oraz poetyckimi, mrocznymi tekstami. Dał się poznać w postpunkowym zespole The Birthday Party, a w 1983 roku założył zespół The Bad Seeds, który towarzyszy mu do dziś.

Najważniejsze albumy Nick Cave & The Bad Seeds to „Tender Prey” z 1988, „The Good Son” z 1990, „Let Love In” z 1994 i „Murder Ballads” z 1996. Ostatnia jak na razie płyta zespołu, „Skeleton Tree” ukazała się w 2016. Najsłynniejszymi utworami zespołu są „The Mercy Seat”, „The Weeping Song”, „Do You Love Me?”, „Where The Wild Roses Grow”, „Henry Lee”  i „Into My Arms”.

Grupa Nicka Cave’a wystąpi w Gdyni w środę, 4 lipca 2018. Tego dnia zagrają także Fleet Foxes, Migos i Arctic Monkeys. Na Open’erze zagrają także między innymi Depeche Mode, Gorillaz i Bruno Mars. Bilety dostępne są na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.