Pussy Riot zagra w 2018 na festiwalu w Polsce

Maciej Koprowicz
09.03.2018 12:43
Pussy Riot zagra w 2018 na festiwalu w Polsce Fot. SCOTT OLSON/AFP/EAST NEWS

Słynny feministyczny zespół punkowy z Rosji wystąpi na Jarocin Festiwal 2018. Będzie to jego pierwszy koncert w Polsce.

Pussy Riot to rosyjska grupa artystyczna, która poprzez koncerty, performance i happeningi walczy o prawa kobiet, równouprawnienie płci i szacunek dla osób LGBT, a także o wolność słowa w swoim rodzinnym kraju. Nawiązuje do idei feministycznego ruchu Riot Grrrl. Hołduje punkowym ideałom, ale w swojej muzyce nie zawsze trzyma się punk rocka - można w niej odnaleźć wpływy popu, electropopu, a nawet rapu.

Zespół nie ma stałego składu – gra w nim kilkanaście członkiń, które zwykle występują publicznie w kominiarkach. W swoich działaniach artystki nie unikają kontrowersji. Pussy Riot zdobył sławę na całym świecie po tym, jak w 2012 zagrał koncert w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela. Zamieszczony w internecie film z koncertu wywołał skandal w Rosji, a trzy członkinie grupy zostały skazane za „chuligaństwo”. Muzycy zespołu często mają problemy z rosyjskimi władzami – w lutym 2018 dwóch z nich było przesłuchiwanych przez służby specjalne po wizycie na Krymie.

Pussy Riot w 2018 po raz pierwszy zagra koncert w Polsce. Wystąpi w ramach Jarocin Festiwal 2018, który odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018.

Jarocin Festiwal 2018 – kto zagra?

Główną gwiazdą imprezy będzie John Lydon i jego Public Image Ltd. Na razie potwierdzono także koncerty Hańby, Wojtka Mazolewskiego, Bisz & B.O.K. oraz Pablopavo i Ludzików.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.