Samael i Furia w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
27.11.2015 12:27
Samael i Furia w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka, Antyradio.pl

Szwajcarska kapela odwiedziła nasz kraj, by w całości zagrać materiał ze swojej 3. płyty. Jak na koncercie bawili się fani? Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Zespół zaplanował na listopad 2015 roku polską mini trasę, w ramach której odwiedził 26 listopada krakowski klub Fabryka. Bilety na ten koncert zostały wyprzedane.

Podczas tego występu kapela zagrała w całości album „Ceremony of Opposites” z 1994 roku, który jest 3. krążkiem w dyskografii formacji. To właśnie z tej płyty pochodzi jeden z ich najpopularniejszych numerów - „Baphomet's Throne”.

Album stał się przełomowym momentem dla zespołu, który ujawnił swoje zainteresowanie industrialną muzyką, co poskutkowało tym, że na krążku pojawiło się dużo instrumentów klawiszowych. Producentem tego wydawnictwa był słynny Waldemar Sorychta.

Zobaczcie, jak wyglądał krakowski koncert Samael, podczas którego fani usłyszeli materiał z albumu „Ceremony of Opposites”.

Na rozgrzewkę przed zagraniczną kapelą wystąpili polscy wykonawcy. Poznański kwartet Bloodthirst, który istnieje od 1999 roku ostatni krążek wydał w 2014 roku. Wydawnictwo nosi tytuł „Chalice Of Contempt” i fani metalowego grania mogli usłyszeć materiał z tego albumu właśnie podczas krakowskiego koncertu. 

Po występie Bloodthirst na scenie pojawił się katowicki blackmetalowy zespół Furia, który powstał w 2003 roku. Kapela promuje obecnie swój krążek z 2014 roku - „Nocel”.

Zobaczcie, jak formacja zaprezentowała się przed krakowską publicznością.

Koncert Samael i polskich kapel był wyjątkowym wydarzeniem dla fanów metalu, którzy mieli możliwość usłyszeć dużą dawkę agresywnego grania. Atmosfera podczas tego wydarzenia była naprawdę gorąca.

Kolejne występy zespołu Samael odbędą się we Wrocławiu 27 listopada 2015 roku, w Warszawie 28 listopada w klubie Progresja oraz 29 listopada w gdańskim klubie B90.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Samael dał również świetny wystep na Wacken Open Air 2015, podczas którego zaprezentował utwory z „Ceremony of Opposites”.

Byliście na koncercie szwajcarskiej kapeli w Krakowie?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.