Scorpions w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
05.03.2016 11:06
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Legendarna formacja na życzenie fanów wróciła do Polski 4 marca 2016 roku w ramach obchodów 50-lecia zespołu. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Koncert odbył się w Krakowie, mieście szczególnym dla basisty zespołu Pawła Mąciwody-Jastrzębskiego. Scorpions powrócił do miasta królów po 16 latach. Wówczas na podkrakowskim lotnisku w Pobiedniku Wielkim zgromadził niemal milion fanów.

Powołana 50 lat temu w niemieckim Hanowerze formacja ma na swoim koncie wiele ponadczasowych hitów, w tym legendarne „Wind Of Change”, „Rock You Like A Hurricane”, „Send Me An Angel”, „Big City Nights” czy „Still Loving You”. Do dnia dzisiejszego Scorpions nagrał 20 albumów studyjnych i jest jednym z najlepiej prosperujących zespołów wszech czasów, mogącym pochwalić się wynikiem ponad 100 milionów sprzedanych płyt.

Większość ludzi na świecie bez względu na płeć, wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania potrafi zanucić przynajmniej 3 numery Scorpions. Rozwodzenie się na temat prostoty riffów, świetnych solówek i doskonałego głosu Klausa jest więc zbędne. Na ich koncerty przychodzi cały przekrój społeczny: rodziny z dziećmi, luzacy i garniturowcy, sentymentalne małolaty, ludzie dzielący ich kompozycje na szybkie i wolne oraz co jest zresztą oczywiste - fani, którzy śpiewają każdy utwór i kochają ich nad życie.

Obejrzyjcie zdjęcia z krakowskiego występu zespołu:

Podczas koncertu w Krakowskiej Arenie grupa zaprezentowała swoje największe przeboje, ale nie zabrakło również nowego materiału: „Going Out With a Bang”, „We Built This House” i „Rock 'n' Roll Band” z wydanej w 2015 roku płyty „Return to Forever”.
 
Jak można się było spodziewać zespół wykonał także legendarne „Wind of Change”, zaś polscy fani przygotowali dla muzyków niespodziankę. Podczas utworu została rozwinięta wielka biało-czerwona wstęga o długości 180 metrów:

Jedną z najbardziej widowiskowych części koncertu było jak zwykle „Kottack Attack” - solo perkusyjne. James udowodnił, że jest posiadaczem „stu rąk i stu nóg”, którymi na raz wali w bębny i talerze, równocześnie wycierając pot z czoła i rozlewając wokół siebie piwo.

Jakie jeszcze utwory wykonał zespół?

Setlista:

 1. Going Out With a Bang
 2. Make It Real
 3. The Zoo
 4. Coast to Coast
 5. Top of the Bill / Steamrock Fever / Speedy's Coming / Catch Your Train
 6. We Built This House
 7. Delicate Dance
 8. Always Somewhere / Eye of the Storm / Send Me an Angel
 9. Wind of Change
 10. Rock 'n' Roll Band
 11. Dynamite
 12. In the Line of Fire
 13. Kottak Attack
 14. Blackout
 15. Big City Nights

Bis:

 1. Still Loving You
 2. Rock You Like a Hurricane

Półtoragodzinne, niesamowicie profesjonalne i pełne efektów wizualnych show udowodniło, że muzyków Scorpions czas się nie ima i pomimo upływu lat rock'n'roll w ich wykonaniu jest wiecznie żywy.

Byliście na krakowskim koncercie Scorpions?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.