Tarja Turunen i Stratovarius wystąpią na 2 koncertach w Polsce w 2018 roku

Aleksandra Degórska
11.04.2018 17:03
Tarja Turunen (ex-Nightwish)|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

To będzie prawdziwa uczta dla fanów fińskiej sceny metalowej. Sprawdźcie, kiedy zobaczycie na żywo byłą wokalistkę Nightwish.

Bez wątpienia jest jedną z najsympatyczniejszych i najbardziej charyzmatycznych postaci w świecie metalu. Tarja Turunen wystąpi 24 października 2018 w gdańskim B90 oraz dzień później, 25 października 2018, w krakowskim klubie Studio.

Co więcej byłej wokalistce będzie towarzyszyć power metalowy zespół Stratovarius.

Tarja Turunen i Stratovarius w Polsce 2018

Nightwish nagrał swoje najbardziej kultowe albumy i zyskał wielką sławę poza rodzinną Finlandią właśnie z Tarją Turunen na wokalu. Od 2005 roku artystka z powodzeniem pracuje na własne konto i solową karierę zaczęła od albumu „My Winter Storm”.

Później metalowy dorobek Tarji powiększyły jeszcze trzy albumy (ostatni to „The Shadow Self” z 2016 roku), a także kilka EP-ek, płyt koncertowych, DVD, wydawnictwo z muzyką klasyczną. W bogatej kolekcji Finki znajdziemy też płyty nagrane z okazji świąt Bożego Narodzenia, czy gościnne występy w piosenkach Scorpions i Within Temptation.

Power metal ma swoich wybitnych przedstawicieli w Skandynawii, a do nich niewątpliwie zalicza się powstały w 1985 roku w Helsinkach Stratovarius. Melodyjny power metal fińskiej kapeli charakteryzuje od samego początku wspaniały warsztat muzyków.

Tarja Turunen i Stratovarius w Polsce 2018 - bilety

Wejściówki w przedsprzedaży kosztują 120 złotych, natomiast w dniu występu wydacie 140 złotych. Bilety znajdziecie na stronie Knock Out Production oraz Soundrive Tickets.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.