Tarja Turunen i Stratovarius wystąpią na 2 koncertach w Polsce w 2018 roku

Aleksandra Degórska
11.04.2018 17:03
Tarja Turunen (ex-Nightwish)|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

To będzie prawdziwa uczta dla fanów fińskiej sceny metalowej. Sprawdźcie, kiedy zobaczycie na żywo byłą wokalistkę Nightwish.

Bez wątpienia jest jedną z najsympatyczniejszych i najbardziej charyzmatycznych postaci w świecie metalu. Tarja Turunen wystąpi 24 października 2018 w gdańskim B90 oraz dzień później, 25 października 2018, w krakowskim klubie Studio.

Co więcej byłej wokalistce będzie towarzyszyć power metalowy zespół Stratovarius.

Tarja Turunen i Stratovarius w Polsce 2018

Nightwish nagrał swoje najbardziej kultowe albumy i zyskał wielką sławę poza rodzinną Finlandią właśnie z Tarją Turunen na wokalu. Od 2005 roku artystka z powodzeniem pracuje na własne konto i solową karierę zaczęła od albumu „My Winter Storm”.

Później metalowy dorobek Tarji powiększyły jeszcze trzy albumy (ostatni to „The Shadow Self” z 2016 roku), a także kilka EP-ek, płyt koncertowych, DVD, wydawnictwo z muzyką klasyczną. W bogatej kolekcji Finki znajdziemy też płyty nagrane z okazji świąt Bożego Narodzenia, czy gościnne występy w piosenkach Scorpions i Within Temptation.

Power metal ma swoich wybitnych przedstawicieli w Skandynawii, a do nich niewątpliwie zalicza się powstały w 1985 roku w Helsinkach Stratovarius. Melodyjny power metal fińskiej kapeli charakteryzuje od samego początku wspaniały warsztat muzyków.

Tarja Turunen i Stratovarius w Polsce 2018 - bilety

Wejściówki w przedsprzedaży kosztują 120 złotych, natomiast w dniu występu wydacie 140 złotych. Bilety znajdziecie na stronie Knock Out Production oraz Soundrive Tickets.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.