The Australian Pink Floyd Show zagra w Polsce w 2017

Jakub Gańko
25.11.2016 16:04
The Australian Pink Floyd Show zagra w Polsce w 2017 Fot. materiały prasowe

Słynny cover band Pink Floyd wróci do Polski po trzyletniej przerwie. Znamy ceny biletów na to wydarzenie.

Australijski zespół zaprezentuje się polskiej publiczności 3 marca 2017 roku we wrocławskiej Hali Stulecia z nowym programem i spektakularną oprawą wizualną pod szyldem „The Best Side Of The Moon”. Tym razem zamiast konkretnych albumów, The Australian Pink Floyd Show zaprezentuje nowy zestaw utworów z dorobku Pink Floyd.

Zespół tłumaczy, że decyzję pomogli mu podjąć fani:

Tym razem chcieliśmy zaprezentować szerszy zakres materiału, bardziej wyważoną setlistę, która byłaby bardziej reprezentatywna dla repertuaru Pink Floyd na przestrzeni lat. Stworzyliśmy nawet specjalną aplikację, którą można pobrać z naszej strony (aussiefloyd.com) i umożliwia ona fanom ułożenie własnej setlisty piosenek, które chcieliby usłyszeć. Częściowo na tej podstawie ułożona została setlista na obecną trasę. Na liście tej znajduje się zestaw najlepszych i najczęściej typowanych utworów, a także kompozycje z ery wczesnego Syda Barretta oraz utwory z płyt „Meddle”, „Dark Side of the Moon”, „Wish You Were Here”, „Animals”, „The Wall”, „The Final Cut”, „Momentary Lapse of Reason” czy „The Division Bell”. Znajdzie się tutaj wszystko, by zadowolić wszystkich fanów Pink Floyd.

Bilety na koncert dostępne są w następujących cenach (w przedsprzedaży / w dniu koncertu):

  • I kategoria – 185 / 205 PLN
  • II kategoria – 160 / 180 PLN
  • III kategoria – 140 / 160 PLN
  • IV kategoria – 120 / 140 PLN

Będzie to już ósma wizyta The Australian Pink Floyd Show w naszym kraju. Po raz pierwszy grupa zagrała w 2008 r. w katowickim Spodku. Jej ostatnia wizyta miała miejsce w maju 2014 roku w Bydgoszczy i Katowicach. Zarówno fani jak i media zgodnie podkreślają, że było to prawdziwe święto dla zwolenników Pink Floyd. The Australian Pink Floyd Show to dziś jedyna okazja, by na własnej skórze przekonać się, na czym polega fenomen Pink Floyd.
 
Zespół, który przez wiele lat pracował na swój sukces doprowadzając swoje występy do perfekcji. W jego skład wchodzą znakomici muzycy, którzy zdecydowali się poświęcić ogromną część swojego życia, aby stworzyć fantastyczne widowisko, które zdoła sprostać legendzie. Dbałość o każdy najmniejszy szczegół, zatrudnienie techników oświetleniowych, jak również akustyka Colina Norfielda, którzy współpracowali z zespołem Pink Floyd, powoduje, że ich koncerty to idealna rekonstrukcja występów Floydów.

Muzycy z niebywałym pietyzmem podchodzą do kwestii brzmienia, używając dokładnie tych samych instrumentów na których grali słynni Brytyjczycy. Kunszt, jak i profesjonalizm całego przedsięwzięcia docenił sam zespół Pink Floyd, który niejednokrotnie pojawiał się na koncertach TAPFS. W 1996 roku grupa The Australian Pink Floyd Show została poproszona o występ na 50. urodzinach samego Davida Gilmoura, gdzie do muzyków na scenie dołączyli Richard Wright i Guy Pratt, aby wspólnie wykonać utwór „Comfortably Numb”. W rezultacie The Australian Pink Floyd Show jako jedyny tribute band zespołu Pink Floyd zyskał oficjalne uznanie formacji oraz specjalną rekomendację samego Davida Gilmoura.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.