The Cure zagrał nowe utwory w Polsce. Posłuchaj nagrań z Łodzi [WIDEO]

24.10.2022 22:08
The Cure Fot. IMAGO/Gonzales Photo/Jan-Erik Eriksen/Imago Stock and People/East News

Tak było na łódzkim koncercie The Cure. Oprócz dobrze znanych hitów nie zabrakło również nowych utworów, które zapowiadają nową płytę.

The Cure zagrał dwa koncerty w Polsce - 20 października w Krakowie oraz 21 października w Łodzi. W setliście pojawiły się nowe utwory - posłuchajcie, jak kawałki wybrzmiały przed polską publicznością. 

Polecamy

The Cure zagrał nowe utwory w Polsce. Posłuchaj nagrań z Łodzi [WIDEO]

Zespół The Cure wyruszył w trasę koncertową 6 października i pierwszy występ odbył się w Rydze. Już wtedy zaprezentował publiczności 2 nowe kawałki - "Alone" oraz "Endsong". Przy okazji kolejnych koncertów w setliście pojawił się jeszcze jeden nowy utwór zatytułowany "And Nothing Is Forever".

Wszystkie 3 piosenki zostały zagrane również podczas 2 koncertów w Polsce - w Krakowie i Łodzi. Redakcja Antyradio.pl była na łódzkim koncercie, podczas którego wybrzmiało łącznie 26 utworów. Nowe kompozycje pojawiły się podczas pierwszej części koncertu, natomiast największe i najbardziej taneczne piosenki usłyszeliśmy pod koniec koncertu. Robert Smith miał tego dnia wyjątkowo dobry humor na scenie. Zresztą wielu artystów lubi grać w Polsce, bo polska publiczność zawsze bawi się na całego.

Posłuchajcie, jak kawałki wybrzmiały przed polską publicznością.

Tymczasem w listopadzie ukaże się reedycja albumu ''Wish'', najlepiej sprzedającej się płyty zespołu. Zajęła 1. miejsce w Wielkiej Brytanii i 2. miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie była nominowana do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy alternatywny album. Na płycie znajdują się takie przeboje jak „High”, „Friday I’m In Love” i „A Letter To Elise”.

Nowa edycja ''Wish'' to trzypłytowe wydawnictwo z 45 utworami, które zawiera 24 wcześniej niepublikowane kawałki i 4 nowe. Album zawiera również niewydany wcześniej utwór ''A Wendy Band'' z sesji Manor Studio w 1992 roku, wcześniej niesłyszany miks epickiego ulubionego utworu ''From the Edge Of the Deep Green Sea", a także 5 rzadko spotykanych 12-calowych miksów. Na końcu usłyszymy "End" na żywo z Paryża, które nagrano w październiku 1992 roku.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.