Znamy cały skład Metal Hammer Festival 2017

Aleksandra Degórska
07.06.2017 12:35
|north Fot. materiały prasowe

Do festiwalu dołączyły dwie polskie kapele. Sprawdźcie, kogo zobaczycie latem na metalowym festiwalu.

Już 21 lipca 2017 w katowickim Spodku odbędzie się Metal Hammer Festival. Headlinerem festiwalu jest jeden z najbardziej kontrowersyjnych artystów sceny muzycznej - Marilyn Manson. W Spodku wystąpi również muzyk, który jest autorem jednego z najbardziej wizjonerskich debiutów tego roku - Zeal & Ardor, a także legendarna grupa, która prawie 30 lat temu wyznaczyła w muzyce metalowej nową jakość - Paradise Lost. Do tego grona dołączył również projekt, za którym stoi Amalie Bruun - Myrkur.

Skład festiwalu zamykają dwie polskie formacje: Percival Schuttenbach oraz ARRM.

Percival Schuttenbach to jedna z najbardziej znanych polskich formacji folkmetalowych, która na muzycznej scenie działa już od 1999 roku. W swojej twórczości zespół łączy elementy słowiańskiego folku z metalem, rockiem, a nawet muzyką progresywną. Dyskografię formacji zamyka album „Strzyga”, który ukazał się w październiku 2016 roku, a współproducentem tego krążka był Jacek Miłaszewski (m.in. Acid Drinkers). Grupa jest również twórcą muzyki wykorzystanej do gier „Wiedźmin 3: Dziki Gon i Gwint” oraz współautorem muzyki do projektu „Równonoc” - połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem.

ARRM to instrumentalny projekt ludzi związanych m.in. z zespołami Thaw, Furia, 52um, Sun For Miles czy Mentor. Muzycznie ARRM ociera się o ścieżki dźwiękowe do filmów Lyncha czy Jarmuscha. Na koncie mają split ze Starą Rzeką oraz debiutancki krążek „ARRM”, który ukazał się w listopadzie 2016 roku.
Najnowsza edycja Metal Hammer Festival odbędzie się już po raz ósmy, a dotychczas na festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak m.in. Tool, Korn czy Judas Priest.

Ceny biletów dostępnych jeszcze w przedsprzedaży/w dniu koncertu:

  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 200/220 zł
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 170/190 zł
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.