Znamy pierwszego wykonawcę Przystanku Woodstock 2018

Aleksandra Degórska
19.12.2017 10:27
Znamy pierwszego wykonawcę Przystanku Woodstock 2018 Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Organizatorzy odkrywają powoli karty. W końcu dowiedzieliśmy się, kto zaprezentuje się na festiwalu.

Pierwszą gwiazdą 24. edycji festiwalu Przystanku Woodstock, który odbędzie się 2-4 sierpnia 2018 roku będzie LAO CHE. Podczas koncertu zabrzmią znane już utwory z płyty „Dzieciom”, ale też te z najnowszego albumu „Wiedza o społeczeństwie”.

Do tej pory Lao Che na Przystanku Woodstock wystąpiło już cztery razy, zespół jest również laureatem Złotego Bączka z 2006 roku.

Lao Che to polska grupa rockowa założona w 1999 roku w Płocku przez byłych członków zespołu Koli. Gatunek muzyczny Lao Che jest crossoverem różnych stylów, takich jak rock alternatywny, punk rock, ska, ambient i folk. Swój debiutancki album, zatytułowany „Gusła”, zespół wydał w styczniu 2002 roku. Popularność zespołu szybko rosła po albumie koncepcyjnym „Powstanie Warszawskie”, który otrzymał wiele prestiżowych nominacji i nagród.

Trzeci album zespołu, zatytułowany „Gospel”, ukazał się 22 lutego 2008 roku. Pierwszym singlem promującym album był utwór „Drogi Panie”. Album „Gospel”, który otrzymał status platynowej płyty, jest dotychczas największym komercyjnym sukcesem grupy.

Występ na 24. Przystanku Woodstock odbędzie się w ramach trasy promującej nową płytę zespołu - „Wiedza o Społeczeństwie”.

Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

Przystanek Woodstock 2017

Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili m.in. Trivium, Nothing But Thieves czy New Model Army.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.