"Dorosłe Dzieci" Turbo mają już 40 lat! Grzegorz Kupczyk przygotował coś wyjątkowego dla fanów

21.02.2023 15:11
Grzegorz Kupczyk i zespół CETI Fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Grzegorz Kupczyk z zespołem CETI zapowiedział specjalną niespodziankę z okazji okrągłych urodzin debiutanckiej płyty grupy Turbo.

Krążek "Dorosłe Dzieci" to debiutancki album Turbo, który swoją premierę miał w 1983 roku. Tytułowy utwór "Dorosłe Dzieci" stał się nie tylko jednym z ważnych przebojów wczesnych lat 80. ale i całej polskiej muzyki rockowej. Na krążku znalazły się także takie klasyczne już utwory jak "Ach, nie bądź taki śmiały", "Pozorne życie", "Coraz mniej" czy "Szalony Ikar".  W tym roku krążek obchodzi swoje 40. urodziny. Z tej okazji Grzegorz Kupczyk wraz z zespołem CETI przygotował specjalną niespodziankę dla fanów.

Polecamy

"Dorosłe Dzieci" Turbo mają już 40 lat! Grzegorz Kupczyk przygotował coś wyjątkowego dla fanów

Grzegorz Kupczyk, z którym grupa Turbo zarejestrowała "Dorosłe Dzieci", obecnie działa z formacją CETI i to właśnie z tą grupą przygotował kilka wyjątkowych koncertów. Podczas tych występów będzie można usłyszeć materiał z tej kultowej płyty, a także utwory zarejestrowane podczas nagrań albumu, które ostatecznie na tym krążku się nie znalazły.

Polecamy

Daty rocznicowych koncertów:

  • 27.05 - Krzyż Wielkopolski - Moto Piknik PCT RIDERS
  • 17.06 - Praga (CZ) - Festiwal ROCK & ALL
  • 12.08 - Antoninów - Rock Fest
  • 26.08 - Stalowa Wola - STEEL FEST
  • 16.09 - Lublin

Kolejne daty koncertów wkrótce zostaną ogłoszone.

Album "Dorosłe Dzieci", który chwalony był za bezkompromisową energię i aranżacyjno - kompozytorskie nowatorstwo, należy już do kanonu klasyki polskiej muzyki. W 2009 roku ukazała się reedycja tej płyty, wzbogacona o materiał bonusowy.

Grzegorz Kupczyk tak komentuje pomysł zagrania specjalnych koncertów:

Planujemy zagranie kilku koncertów w tym roku z materiałem z tejże płyty, w tym z utworami, które były nagrane w czasie sesji do "Dorosłych Dzieci", ale z oczywistych powodów nie weszły na winyl. Nie chcę wielu koncertów, mają one mieć charakter ekskluzywny z wyjątkowym intro i outro. Będą też specjalni goście, ale o tym innym razem. Mogę tylko zdradzić, że nagraliśmy kawałek "ACH! NIE BĄDŹ TAKI ŚMIAŁY"  właśnie z gośćmi. Brzmi kapitalnie. Okazuje się , że utwory zarejestrowane 42 lata temu, teraz w nowej wersji, nagrane przy użyciu nowoczesnej techniki brzmią naprawdę doskonale.

W tym roku ukaże się także specjalne, na nowo zremasterowane wznowienie albumu "Dorosłe Dzieci" w wersji winylowej - na czerwonym krążku. Nakład będzie limitowany, a wszystkie egzemplarze zostaną ręcznie ponumerowane.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.