Eurowizja 2019: Gdzie i kiedy się odbędzie? [DATA, MIEJSCE]

Karolina Woźniak
15.02.2019 14:14
Eurowizja 2019 gdzie i kiedy|undefined Fot. : shutterstock.com

Informacja o tym, gdzie odbędzie się Eurowizja 2019 została już oficjalnie potwierdzona. Przedstawiamy Wam najnowsze wiadomości, dzięki którym dowiecie się, gdzie i kiedy będzie mieć miejsce Eurowizja 2019.

Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami. informacja o tym, gdzie konkretnie będzie miało miejsce to muzyczne wydarzenie, obiegła internet. Niektórzy nie mogą się już doczekać tego show. Impreza muzyczna jest organizowana co roku od 1956. W konkursie biorą udział przedstawiciele wytypowani przez komisję. W Polsce od 2016 roku reprezentant lub reprezentantka są wybierani przez krajowe eliminacje. W tym roku reprezentacje Polski w Konkursie Eurowizji wybierać będzie komisja powołana przez TVP.

Przeczytaj także

Gdzie odbędzie się Eurowizja 2019?

W ubiegłym roku Eurowizję wygrała reprezentantka Izraela, Netta. Kobieta zaprezentowała utwór "Toy". Tym samym zgodnie z tradycją, Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w państwie, który wygrał ubiegłoroczny konkurs. Jednak przez napiętą sytuację polityczną, spora część osób sprzeciwiała się organizacji Konkursu w tym kraju. Co więcej, na łamach brytyjskiej gazety "The Guardian" pojawiła się petycja, która była sprzeciwem wobec organizowaniu konkursu w Izraelu. Petycję podpisało ok. 140 muzyków, aktorów i pisarzy, m.in.: Roger Waters, Brian Eno czy Candy Bowers. Twórcy tłumaczyli, że sprzeciwiają się organizowaniu Eurowizji 2019 w miejscu, w którym prawa człowieka nie są respektowane.

Jednak niedawno świat obiegła informacja, że Eurowizja 2019 odbędzie się w Izraelu, a dokładnie w Tel Awiwie. To właśnie władze jednego z największych miast w Izraelu przedstawiły najatrakcyjniejszą propozycję w przetargu. 

Kiedy odbędzie się Eurowizja 2019?

Skoro znamy już miejsce Eurowizji 2019 warto również podać datę Konkursu. Wielka muzyczna impreza odbędzie się 14, 16 i 18 maja 2019 roku. Szacuje się, że koszt organizacji tego wydarzenia to około 124 miliony złotych. Eurowizja najprawdopodobniej będzie transmitowana przez stację TVP, a już dzisiaj, 15.02.2019 roku, poznamy polskiego reprezentanta, który wystąpi w Izraelu.

Zobacz także: >>Eurowizja 2019: Polska ma największe szanse na wygraną<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.