"Hey Joe" na 7967 gitar! Padł nowy Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu

02.05.2023 10:19
"Hey Joe" na 7967 gitar! Padł nowy Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu Fot. materiały prasowe/Marek Maziarz

Wrocław miastem gitary! Mamy nowy Gitarowy Rekord Świata – legendarne "Hey Joe" Jimiego Hendrixa zagrało razem 7967 gitarzystów i gitarzystek zgromadzonych na wrocławskim Rynku. 

Padł kolejny Gitarowy Rekord Świata

Rekord pomagali bić w tym roku muzycy wszech czasów – Steve Vai i Michael Angelo Batio. Największą Gitarową Orkiestrę Świata poprowadził Leszek Cichoński – pomysłodawca imprezy.

To wspaniałe, że ponownie spotkaliśmy się w tak dużym gronie. Choć pamiętajmy, że to nie rekord jest najważniejszy, ale wszyscy Wy, którzy przyjeżdżacie do Wrocławia, aby zagrać wspólnie i dzielić się dobrą energią

Leszek Cichoński
Polecamy

Na Scenie Głównej pojawili się także słynący z oryginalnych strojów metalowy zespół Lordi oraz Vasti Jackson – czołowy amerykański bluesman. Kamil Bednarek wykonał piosenkę Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”, a Mrozu zaśpiewał swój hit pt. „Jak nie my, to kto”.

1 maja odbyła się również premiera nowej wersji utworu „Czerwony jak cegła” grupy Dżem, który wykonał syn Ryszarda Riedla, Sebastian wraz z Jose Torresem i Leszkiem Cichońskim.

Na scenie zobaczyliśmy Grzegorza SkawińskiegoWojciecha Pilichowskiego, finalistę The Voice of Poland Łukasza Drapałę. Za gitarę chwycili również światowej sławy pianista jazzowy Leszek Możdżer i znany polski koszykarzwieloletni kapitan Śląska Wrocław i reprezentant kraju, Maciej Zieliński.

21. edycja Gitarowego Rekordu Świata to aż sześć scen z koncertami, warsztatami i spotkaniami, a także konkursy na „gitarę z byle czego” i najbardziej szalone przebranie

Do pobicia Rekordu z 2022 roku potrzeba było w tym roku 7677 instrumentów strunowych. Tych było w końcu 7967!

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.