Pol'and'Rock Festival 2023 z nowym ogłoszeniem. Na imprezie pojawi się wyjątkowy gość

08.05.2023 21:18
Pol'and'Rock Festival 2023 Fot. ; materiały prasowe; Michał Kwaśniewski

Jurek Owsiak i fundacja WOŚP ogłosili gwiazdę, która pojawi się na Akademii Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festival 2023.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

3 sierpnia rozpocznie się kolejna edycja Pol'and'Rock Festival. Na dwóch scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu muzyków z Polski i świata, w tym Apollo 440, Bullet for My Valentine, Spin Doctors i Brodka. Jednym z gości Akademii Sztuk Przepięknych będzie Borys Szyc. Fundacja WOŚP ogłosiła właśnie kolejnego gościa ASP na Pol'and'Rock Festival 2023. 

Pol'and'Rock Festival 2023 z nowym ogłoszeniem. Na imprezie pojawi się wyjątkowy gość

Pol'and'Rock Festival to od dawna już nie tylko ważne wydarzenie muzyczne, ale także społeczne, m.in. za sprawą Akademii Sztuk Przepięknych i wyjątkowych gości, którzy pojawiają się na niej, by porozmawiać z festiwalowiczami, poruszając trudne, ważne i nieoczywiste tematy. Rozmowy o losach Polski, sztuce, wierze czy dziennikarstwie - w przyjacielskiej atmosferze i z pełnią szacunku do drugiego człowieka - to możliwe tylko na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Do grona gości Akademii Sztuk Przepięknych na 29. Pol'and'Rock Festival dołącza Karol Wójcicki, znany m.in. obserwatorom konta "Z głową w gwiazdach" - największego w Polsce astronomicznego fanpage'a na Facebooku. 

Spotkanie z Karolem Wójcickim odbędzie się trzeciego dnia festiwalu, 5 sierpnia, o godz. 11:30.

Karol Wójcicki przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym, polując na zorze polarne. Gdy akurat jest w domu, z przydomowego obserwatorium astronomicznego transmituje na żywo obrazy głębokiego nieba. 

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. 

Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych, współpracownikiem Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. 

Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.