Pol'and'Rock Festival 2023 z nowym ogłoszeniem. Na imprezie pojawi się wyjątkowy gość

08.05.2023 21:18
Pol'and'Rock Festival 2023 Fot. ; materiały prasowe; Michał Kwaśniewski

Jurek Owsiak i fundacja WOŚP ogłosili gwiazdę, która pojawi się na Akademii Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festival 2023.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

3 sierpnia rozpocznie się kolejna edycja Pol'and'Rock Festival. Na dwóch scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu muzyków z Polski i świata, w tym Apollo 440, Bullet for My Valentine, Spin Doctors i Brodka. Jednym z gości Akademii Sztuk Przepięknych będzie Borys Szyc. Fundacja WOŚP ogłosiła właśnie kolejnego gościa ASP na Pol'and'Rock Festival 2023. 

Pol'and'Rock Festival 2023 z nowym ogłoszeniem. Na imprezie pojawi się wyjątkowy gość

Pol'and'Rock Festival to od dawna już nie tylko ważne wydarzenie muzyczne, ale także społeczne, m.in. za sprawą Akademii Sztuk Przepięknych i wyjątkowych gości, którzy pojawiają się na niej, by porozmawiać z festiwalowiczami, poruszając trudne, ważne i nieoczywiste tematy. Rozmowy o losach Polski, sztuce, wierze czy dziennikarstwie - w przyjacielskiej atmosferze i z pełnią szacunku do drugiego człowieka - to możliwe tylko na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Do grona gości Akademii Sztuk Przepięknych na 29. Pol'and'Rock Festival dołącza Karol Wójcicki, znany m.in. obserwatorom konta "Z głową w gwiazdach" - największego w Polsce astronomicznego fanpage'a na Facebooku. 

Spotkanie z Karolem Wójcickim odbędzie się trzeciego dnia festiwalu, 5 sierpnia, o godz. 11:30.

Karol Wójcicki przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym, polując na zorze polarne. Gdy akurat jest w domu, z przydomowego obserwatorium astronomicznego transmituje na żywo obrazy głębokiego nieba. 

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. 

Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych, współpracownikiem Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. 

Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.