Punk na Pol'and'Rock Festival 2023. Oto kolejna gwiazda, która dołączyła do line-upu

03.04.2023 21:17
Pol'and'Rock Festival Fot. materiały prasowe Michal Kwasniewski

Mamy kolejne ogłoszenie gwiazdy, która zagra na Pol'and'Rock Festival 2023.

Poznaliśmy kolejne zespoły, które zobaczymy na Pol'and'Rock Festival. Celtycki punk prosto z odległego Sydney znowu zagości na deskach Dużej Sceny Pol'and'Rock Festival. Zespół The Rumjacks porwał do tańca Najpiękniejszą Publiczność Świata w 2016 roku.

Polecamy

Punk na Pol'and'Rock Festival 2023. Oto kolejna gwiazda, która dołączyła do line-upu

Zespół został założony w 2008 roku w Sydney i bardzo szybko zaskarbił sobie pozytywną opinię publiczności i krytyków, będąc znany z mocnych i energetycznych występów na żywo. Kapela wydała sześć albumów studyjnych, dwa albumy koncertowe oraz serię EP-ek i singli. Jednym z najbardziej znanych utworów zespołu jest "An Irish Pub Song", który stał się wiralowym hitem i zdobył ponad 80 milionów wyświetleń na YouTube.

Członkowie The Rumjacks łączą różnorodne wpływy muzyczne, w tym elementy punk rocka i tradycyjnego celtyckiego folku. W 2009 roku wydali swój debiutancki minialbum "Hung, Drawn & Portered", który został poprzedzony drugą EP-ką "Sound as a Pound" jeszcze tego samego roku. The Rumjacks zdobyli międzynarodowe wsparcie od legend punka, takich jak U.K Subs, GBH oraz legendy cygańskiego punka Gogol Bordello.

Solidna dawka mocnych brzmień i autentyczny mocny przekaz to znak rozpoznawczy zespołu, który od ponad trzech dekad tworzy klasykę rocka! Proletaryat po raz 4. zagra na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

Proletaryat to zespół-monolit, który przez 35 lat działalności wydał 11 albumów studyjnych i zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą. Metalowy skład z Pabianic już w latach 80. szturmem podbijał serca słuchaczy. Dziś udowadnia, że zarówno na scenie, jak i w studiu wciąż jeszcze ma wiele do powiedzenia.

Po blisko ośmiu latach od premiery płyty „Oko za oko” legendarny polski zespół powraca z nowym materiałem. Album „Ząb za ząb” zagościł na sklepowych półkach w piątek 17 marca. W ostatnim czasie kapela podzieliła się z fanami dwoma świeżymi singlami z nowego krążka - „Nie damy się” i „Szajba”, które z powodzeniem podbijają serwisy streamingowe.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.