10 najpopularniejszych muzycznych wcieleń Johnny’ego Casha

Magda Słomka
26.02.2015 17:35
10 najpopularniejszych muzycznych wcieleń Johnny’ego Casha Fot. EAST NEWS

Z okazji 83. urodzin Johnny’ego Casha mamy dla Was listę 10. najpopularniejszych kreacji muzyka. Zobaczcie!

Muzyk i aktor amerykańskiego pochodzenia urodził się 26 lutego 1932 roku. Johnny oprócz tradycyjnej muzyki country, ballady cowboyskiej i stylu country pop, z których był kojarzony najbardziej, wykonywał także taką muzykę, jak gospel, spiritual, rockabilly, rock chrześcijański, southern blues i rock and roll.

Obejrzyjcie 10 wcieleń artysty, które cieszą się największą popularnością!

10. Johnny Cash – „Ain't No Grave”

Kawałek pochodzi z albumu „American VI: Ain't No Grave” wydanym siedem lat po śmierci artysty, w 2010 roku. Krążek zadebiutował na trzecim miejscu notowania Billboard 200.

9. Johnny Cash – „Get Rhythm”

Johnny nagrał ten utwór w 1956 roku. Piosenka opowiada o chłopcu czyszczącym ludziom buty, który „łapie rytm”, by radzić sobie z nudą.

8. Johnny Cash – „One”

To cover kawałka zespołu U2. Cash wydał go na płycie „American III: Solitary Man” w 2000 roku.

7. Johnny i June Carter Cash – „Jackson”

W 1968 roku utwór „Jackson” przyniósł Johnny’emu pierwszą z kilkunastu nagród Grammy. Podczas wspólnego koncertu w Kanadzie 22 lutego 1968 roku Cash oświadczył się pannie Carter na scenie. Para pobrała się tydzień później.

6. Johnny Cash – „San Quentin (Live from Prison)”

Fragment nagrania z koncertu, który odbył się 24 lutego 1969 roku w więzieniu w San Quentin. Całość została wydana jako album, który w 2003 roku osiągnął status potrójnej platynowej płyty.

5. Johnny Cash – „Personal Jesus”

Ten kawałek to singel zespołu Depeche Mode promujący album „Violator”. Johnny nagrał ten utwór w 2002 roku. Jego wersja piosenki znalazła się na płycie „American IV”.

4. Johnny Cash – „God's Gonna Cut You Down”

Jest to folkowa piosenka nieznanego autora. Wersja Casha ukazała się na wydanym pośmiertnie albumie „American V: A Hundred Highways”. W czarno-białym teledysku Casha wystąpili między innymi Iggy Pop, Patti Smith, Amy Lee, Bono, Kid Rock, Keith Richards i Johnny Depp.

3. Johnny Cash – „Ring of Fire”

Johnny nagrał tę piosenkę 25 marca 1963 roku. Utwór po raz pierwszy pojawił się na albumie „Ring of Fire: The Best of Johnny Cash”.

2. Johnny Cash – „I Walk The Line”

Kawałek nagrany 2 kwietnia 1956 roku w Memphis dla Sun Records. „I Walk the Line” był pierwszym przebojem Casha, który w 1956 roku dotarł na szczyt listy Billboard Hot Country Songs.

1. Johnny Cash – „Hurt”

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to Cash nagrał cover piosenki Nine Inch Nails, a nie na odwrót! Przed zarejestrowaniem ostatecznej wersji kawałka Johnny powtarzał go ponad 100 razy. Artysta nazwał numer „najlepszą piosenką antynarkotykową, jaką kiedykolwiek słyszał”.

Wszystkiego dobrego Johnny!

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.