10 rockowych i metalowych coverów „Waterloo” grupy ABBA

Jakub Gańko
06.04.2017 13:50
10 rockowych i metalowych coverów „Waterloo” grupy ABBA Fot. kadr z wideo + Bóg Pejnta

6 kwietnia 2017 roku mija 43. rocznica wygranej Szwedów na konkursie Eurowizji. Z tej okazji mamy dla Was 10 mocniejszych interpretacji zwycięskiego przeboju.

To właśnie od tej piosenki zaczęła się międzynarodowa kariera Agnethy Fältskog, Björna Ulvaeusa, Benny'ego Anderssona i Anni-Frid Lyngstad. Kariera spektakularna, choć krótkotrwała: już po dziesięciu latach zespół uległ rozwiązaniu. Mimo to do dziś znajduje się pośród najpopularniejszych wykonawców w historii muzyki, a nakład jego płyt szacuje się na od 140 do aż 500 milionów egzemplarzy.

Podobne rekordy popularności bił „Waterloo”, który w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w ponad sześciu milionach sztuk. Sława grupy wystrzeliła błyskawicznie po zwycięstwie na 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji i do dziś pozostaje jednym z największych sukcesów komercyjnych festiwalu obok Celine Dion czy Julio Iglesiasa.

Oczywiście jak na taki hit - i najlepszą piosenkę w historii Eurowizji, jak ogłoszono na edycji z 2005 roku - „Waterloo” doczekał się tez niezliczonych coverów. A pośród nich nie zabrakło tego, co lubimy najbardziej, czyli przeróbek na nieraz znacznie mocniejsze brzmienia niż w oryginale.

Z okazji 43. rocznicy zwycięstwa utworu grupy ABBA, przygotowaliśmy dla Was 10 właśnie takich interpretacji tego ponadczasowego szlagieru.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.